V sobotu ráno 8.8.20 jsem si přivstal a vyrazil s vrtulí nafotit dvě slíbené vesničky. Tady je plán.Počasí nádherné a větřík se ani nehne.

 

DačiceBorekA místní kompostárna.BudíškoviceVesceBudečBorováRadkovice u BudčeŠtěpkov - ten jsem slíbil nafotit, takže ho fotím ze všech stran na více jak 30 snímků.Otáčím a letím na další. Tohle jsou Knínice.BohusoudovZa chvíli ani nebude kam chodit na houby. :-(
VystrčenoviceZvolenoviceDyjiceTelč

Krahulčí

Borovná – to je ta druhá vesnička, kde musím fotek udělat více.Zadní VydříProstřední VydříKostelní VydříJak už jsem psal u včerejšího letu, viděl jsem tu více mladých a teď vidím, že tu jsou i pěkně ubytovaní.DačiceV Peči se připravují na odpolední oslavy MDD, které bylo díky Koroně odložené, a večerní letní kino. Dnes budou promítat pohádku a další tři večery české komedie.Budoucí rybník vypadá už jako dostavěný, možná už stačí jen voda. :-)LidéřovicePo necelých dvou hodinkách přistávám zpět u auta, můj let je ZDE.Všimli jste si, kolik mi za to napočítali bodů? Za FAI 57 km 228 bodů! Klidný, pohodový a bezproblémový let, žádná termika, a kdybych nefotil, tak bych se asi celou cestu nudil a skoro bych to dal i s jedním prstem v nose. Přitom včera bezmotorově jsem se téměř nezastavil 2,5 hodiny, abych dal 45 km návratovku a za to mám 82 bodů. Kdo ví, proč je takový bodový rozdíl? Pak si motoráři myslí, ..........

Jen tak pro zajímavost,
letos Honza Korejtko dal s motorem za 10 hodin rekordních 565 km, jeho let je ZDE. A někdo psal, že by ho za to měli navrhnout na sportovce roku, tak uvidíme. Takovou bezmotorovou FAI 150 km,  tomu já říkám pořádný výkon!

Za chvíli vyrážíme lítat na Pěčín a na odpoledne jsem slíbil zalítat a předvádět se i na tom MDD, ale o tom napíšu až zase příště.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/