V úterý mi kolega z práce řekl, že by nutně rychle potřeboval vyfotit Chlumec, protože v sobotu mají sraz rodáků. Říkal jsem mu, že je to dost nahonem a proč si nevzpomněli dříve, ale ve čtvrtek 20.8.20 nám  počasí naštěstí vyšlo. Hlavně těm na volno, např. u nás si pěkně zalítali na Rancířově, jejich lety jsou ZDE.

Já přes den nemohl a navečer se mi ani moc nechtělo, termika byla stále ještě živá. Jenže později by mi na focení chybělo sluníčko a tak jsem přeci jen vyrazil.
Na WhatsAppu postupně všichni posílali souřadnice, že někde vyhnili, tak to už asi tolik chodit nebude.

Lidéřovice


PečUrbanečHradišťkoChlumecDačiceOpět PečA Lidéřovice

Večer kolem deváté zvonek a venku stojí policie a ať jdu dolů. Policista má v ruce desky a prý jestli jsem dnes mezi pátou a šestou hodinou létal s motorovým paraglidem. V hlavě se mi hned honilo, co jsem provedl a nebo kde jsem lítal tak nízko, že si někdo mohl stěžovat. Nakonec mne jen někdo uvedl jako svědka, jestli jsem něco viděl, že u hřiště někdo střílel po dětech. Prý seshora musím všechno vidět a možná jsem to i slyšel. Takže jsem ho ubezpečil, že jsem nic neviděl a díky motoru ani nic neslyšel. Dokonce jsem následně ani na fotkách nic nenašel.

V pátek jsme se v Dačicích zastavili na každoroční místní řežbě.Letos tam byli i skláři.A večer jsme vyrazili do Telče na balóny.

Tyhle fotky udělala manželka, já jsem vidět na té druhé na stráni.Pozemního personálu jsem se zeptal, kolik se tam vozí pasažérů a prý že šestnáct!

Dnes asi žádné závody nebyly, vypadalo to jen na komerční lety a bylo jich jen pár. :-(Na sobotu ráno by to asi s krosnou šlo, jenže mně se nechtělo vstávat, a na odpolední lítání se nikdo nehlásil. My alespoň vyrazili na místní zajímavou svatbu na fotbalovém hřišti.A pak na oběd na rybářské závody do Chvaletína.Dali jsme si jak rybu, tak prasátko.Tak co, bylo by to dnes na létání? Kolem třetí z toho ale pěkně zapršelo, takže plánovanou návštěvu Chlumce i s rodáky jsme odvolali a večírek si udělali doma.V neděli jsme si udělali výlet k nejvyššímu bodu České Kanady, nad kterým jsem nedávno letěl, článek je ZDE.Takhle to dnes vypadá ze země a letecká fotka je ZDE. Najdete to na ní? Je to tam!A ještě něco neleteckého přidám, snad to přežijete. Jeli jsme se podívat i na místní zastávku (je vám to povědomé, víte co se tu událo?) a když jsme uslyšeli houkání vlaku, hned jsme se rozhodli pro výlet vlakem po místní úzkolejce.
Pamatujete ještě, jak se to se třema klikama otvíralo? Teď to mladí neumí, jak jsme se i dnes přesvědčili, museli jsme jim to otevřít. A takhle pěkně nás přivítali v Nové Bystřici. Mají tu i pěkné drážní muzeum.
Jak jsem strojvedoucímu začal říkat, že Vlasta Burian si v jednom filmu postěžoval, hned mne přerušil a dopověděl, že mu poslali vlak s mašinou uhlím napřed. Pěkně jsme si pak popovídali. :-)

Pára jela později, my vyrazili i zpět s motorákem.


A i tady mě strojvedoucí na chvilku pustil dovnitř udělat si fotku.Manželku jsem ještě pustil na další zastávku omrknout Járu Cimrmana.A tam si ji pak vyzvedl. Při cestě zpátky ještě zastávka v Markvarci v kavárně "DOMLEJNA".

Víkend volnému létání nepřál, zato pondělí i úterý vypadá hodně nadějně, ale to já nemůžu. A další víkend bude asi opět naprd. To je k v vzteku! Tak uvidíme.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/