Na konci minulého článku jsem psal, že pondělí a úterý vypadá s počasím na létání nadějně, pak už do konce týdne nic. A opravdu - v pondělí by to asi šlo, sice žádná sláva, zato úterní předpovědi byly hodně nadějné.Aktivované prostory na úterý 25.8.20Nevěřil jsem tomu, ale vedoucí mne za malých podmínek přeci jen na létání pustil.


 Po Jirkovi a Vlastovi, kteří nic nechytili, jsem šel já. Řekl jsem si o vlek do stoupáku a splnili mi to!Let si užívejte se mnou a zkuste poznat, kde právě jsem.

Tady se mi ve vysílačce ozval Rumbi, že prý je už dva týdny na lešení a na lítání nemá čas. :-(

Tak co, Znojmo, Přímětice a v dáli Dukovany jste na předešlých fotkách poznali? Znojmo bylo dlouho ve stínu, proto jsem to zkoušel více nad nahnědlými poli a nad Příměticemi, ale nechytal jsem se.Tady jsem se jednou taky chytil, teď nic. Mám letět kousek zpátky, bude to tam už více nahřáté?

Nakonec jsem to vzdal a zaletěl si raději udělat pár fotek nad město.Možná by město ještě něco dalo, ale co když ne? Místo na přistání by tam nebylo, za město nedoletím a nouzově stadion raději zavrhuji. Otáčím a letím někam bezpečně přistát, stejně mi to dnes už stačilo.Uprostřed silnice jsem ještě nepřistával, teď se mi nabízí ještě neotevřená část obchvatu.Přistání dobré, můj let je ZDE. Kus za mnou letěl Míra, teď jsme si zavolali a že přistál v Olbramkostele a jede pro něho manželka, jeho let je ZDE.Od této krásky jsem dostal radu na nejbližší autobus, zastávka je až u nemocnice, kterou jsem přelítával.Musel jsem přelézt tato svodidla, jenže mne zaskočilo, že byla o trochu výš, než mám rozkrok a navíc mne zradil ten ranec na zádech. Nakonec jsem tedy neelegantně přepadl, přitom si sedřel ruku, a za sloupek se mi zasekl foťák, který mne málem uškrtil. Zato pivo v druhé ruce snad ani nekáplo, jen plechovka byla trochu pomačkaná. Naštěstí mne asi ani nikdo neviděl!

S Mírou jsme se na poslední chvíli domluvili, že zajedu vlakem do Moravských Budějovic a tam mne vyzvednou. Do odjezdu jsem měl jen tři minuty a to jsem si ještě musel zakoupit jízdenku. Na požádání mne celá řada čekajících pustila a pak mě pokladní ještě upozornila, že si ji musím na peroně orazítkovat. Tam naštěstí byli další ochotní, kteří mi poradili kde a při nasedání už pískal výpravčí.
Míra s Evou už tady na mne čekali.

 Když jsem letěl u Rumbiho a volal mi vysílačkou, říkal, že asi moc nefouká a ať to zkusím zpátky. Na to jsem mu řekl, že to mne nebaví a že raději letím někam dál do neznáma a miluju ty pozemní návraty. A i tentokrát to bylo se spoustou neopakovatelných zážitků!

Velký dík patří vedoucímu, že mne pustil, vlekařům za pěkný vlek do stoupáku, a Marečkům, že mne vyzvedli a dovezli až domů.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/