Ve čtvrtek 1.10.20 to podle předpovědí vypadalo, že se odpoledne vítr umoudří a bude alespoň s motorem letovo. Po práci jsem to vytáhl, ale i když jsem delší dobu čekal, né a né se uklidnit. Na let by to asi sice bylo, jenže nejspíš né na návratovku a tak jsem to tak po půlhodince opět sbalil a jel domů. Prostě žádný závislák!Jenže jak se padáček dozvěděl, že druhý den jedeme na sever za mladýma, nutně chtěl jet s náma. A že prý kamaráda přece nenechám doma, jinak že mi to příště pěkně vrátí! Takže jel s náma, neděle přeci jen vypadala nadějně na Zlatník.

Sobota na lítání moc nebyla a tak jsem rodinku vytáhl alespoň na pěknou rozhlednu, kterou jsem viděl v telce. Je u zámku v parku a jmenuje se to tady Krásný Dvůr. Že tam zrovna budou mít i jablečné slavnosti, to jsme se dozvěděli až tady. Ale byl tu i burčák, vínečka, klobásky, smažené brambůrky atd.A ta zahrada, to je jedna báseň! 


Ale hlavně kvůli tomuhle jsem je sem táhl. Viděli jste snad někde hezčí rozhlednu?Jen škoda, že je teď zavřená. Ale při cestě zpět jsme se zastavili alespoň na této.A ještě na jedné. Ta je v Žatci. A mají tu i několik muzeí k chmelu i pivu, a také chmelový orloj.

 


Musel jsem se projít a udělat si pár fotek i pod novým mostem na obchvatu Žiželic.A tady máme Zlatník, třeba zítra to vyjde.Na konec dne jsem si s vnukem přeci jen nějakého adrenalinu užil. :-)

 

V neděli 4.10. se mnou na Zlatník ani nikdo nechtěl, prý jsem je včera utahal dost. Ale když jsem se podíval na předpovědi, díky větru jsem to vzdal taky. Vyrazili jsme alespoň na nedaleké nově upravené a otevřené jezero Most (když jsem řekl rybník, jak jsem u nás zvyklý, tak jsem to pěkně schytal!).PG dráčka jsme doma na poslední chvíli před odjezdem nenašli, vzal jsem alespoň tohle. Ovšem doma zůstal i provázek, ale foukalo tak, že stačilo i vodítko od psa.
Pak jsem několikrát viděl vrtulníček a že přistává nedaleko na stejném místě. Musel jsem tam! A taky že jo, prodávali tady na něj letenky.Nabízeli dva okruhy a když se na mě děvčata tak pěkně usmívala, mohl jsem jim snad dát košem?Brali po třech pasažérech a zrovna měli jedno místo volné.

 

Takže než rodinka dorazila za mnou, už jsem byl pryč! Tady je pár fotek z videa.A video je ZDE.Koukli jsme na potápěče, před tím i na otužilce a vyrazili jsme i na kešky.
Po obědě jsme zajeli i na Hněvín, tady je vždycky krásně. 


Panoramatický záběr na Most je na malé fotce a v originálu ZDE.A záběr na autodrom. Ovšem vítr foukal stále silný!Když jsme se vraceli domů, tohle manželka nafotila u Rané.Takže padáček se mnou sice jel, ale na rozdíl ode mne se vůbec neproletěl.Ale pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/