Původně jsem slíbil, že o víkendu létat nebudu, že mi k tomu počasí nepřeje. V sobotu ráno 10.10.20 byly i dlouho mlhy, jenže pak se rozpustily a najednou to na mne padlo, takže jsem musel s krosnou vyrazit! S výškou mělo více foukat od západu a naštěstí Zdenča byla ochotná udělat mi svozařku odkudkoli.

Před jedenáctou startuju na oblíbený téměř každoroční dálkový přelet. A dole fouká východ!Lidéřovice

PečUrbanečDačice a za nimi pozůstatky mlhHradišťkoChlumec 

V tom fofru jsem se doma zapomněl podívat na aktivované prostory, teď mi to jde na mobilu i za letu.Od léta mám v mobilu uložený bod z Pálavy u Aqua Morávia a tak to tam rovnou zadávám.

JemniceTak co, kde mám kolegy padáčkáře, vidí mne?

Mladoňovice

HorniceDešovDál jsou lesy a na Znojmo to znám, takže to stáčím na větší obce, které v dálce vidím.BlížkoviceCtidružicePavlice

Letím souběžně s MTMA Náměšť. Vítr už fouká méně a tak to letí pomaleji.BoskovštejnJevišoviceJak slítnu níž, termika se mnou začíná trochu cvičit.Takže po focení se opět zvedám.Dukovany. Že bych tam zaletěl za Vaňousem? Jenže od té doby, co dělá vedoucího, tak o víkendu nemaká a letěl bych tam zbytečně. :-) MikuloviceHorní DunajoviceŽeleticeZačíná být dost mlhavo, takže není moc vidět dopředu a je to horší i na focení.Oleksovice

Tahle slepá ulice mne překvapila, dlouho jsem hledal, kde silnice z lesa vyjíždí.MackoviceManželka přes WhatsApp stále vidí, kde zrovna jsem, a také si dopisujeme.Břežany. Sem jsem kdysi doletěl bezmotorově, to bylo mnohem lepší a větší úspěch, než s motorem.

LitobratřiceZa MTMA Náměšť to stáčím k cíli.Tak už konečně vidím Pálavu a vodní nádrže Nové Mlýny.PasohlávkyCo asi bude časem tady?A tady jsme letos trávili i s vnukem dovolenou v penzionu, později jsem tu byl jen s ním pod stanem.No a na tomhle jsme si letos pěkně zařádili, vlastně zaWekeboardovali. :-)

Byli jsme i tady na všech atrakcích - Aqualand Moravia.Zdenče jsem napsal, ať si tady zatím dá kávičku, že já budu létat po okolí a pak se sem vrátím.Chtěl jsem se vyzvedat, přeskočit nádrž a letět na Děvín a na zříceninu hradu Děvičky.Pak jsem to změnil a letěl dál, že to přeskočím až u Strachotína.

Tady je to na Děvín nejblíž.StrachotínJenže najednou jsem si nebyl jist, kam a do jaké výšky můžu letět. Teď jsem se v tom mobilu nevyznal. Ukazoval, že jsem na konci vody, přitom nádrž pokračovala dál a dost daleko! Navíc psal GND-300m AGL, co to je za blbost? Mám být pod 300 m a nebo vlastně výš jak 300m? Tady z kopie mobilu mi je už jasné, že se to vztahovalo na LKD10, ale proč to není v tom prostoru a mám to v tom mém? Ta malá černá čárka není na mobilu vidět téměř ani s brýlemi, natož bez nich.Takže to raději rychle otáčím zpět, ale v jaké výšce mám vlastně letět?Držím se níž, ale tak, abych v případě vysazení motoru někde bezpečně přistál mimo lesy.Kostel sv. Linharta odtud není vidět, škoda, ale bez vodního záchranného systému si tam netroufnu.A už jsem zase zpět u kempu.Manželce jsem poslal zprávu, že jdu na přistání.Díky Covid opatřením je Aqualand od včerejška zavřený.Ještě jsem si zamával s vinařema (zatím jen u sklizně) a nedaleko přistál. V nádrži mám paliva ještě minimálně na půl hodinky letu, to bych býval přeskoky přes vodu dal.Ani jsem se nestačil rozkoukat a ESA byla tady. To je servis! Balíme a odjíždíme.

Když už jsme tady, tak bez burčáku domů nemůžeme.
Blíží se třetí hodina, to je nejvyšší čas dát si konečně něco dobrého k obědu. K snídani jsem měl jen jednu housku a teď si dám kachní stehno a pivko k tomu! No není na světě krásně?Blíží se proti nám studená fronta a tak si postupně fotím změny počasí.

 


Jsme doma. Fronta přešla a počasí se vylepšuje.Prvně kávička a večer vínečko, dnešní den se musí zapít!Můj dnešní let je ZDE.A tady je vidět, že na mapách se vodní nádrž ztrácí jako nic!

V neděli se opět udělalo pěkně, ale se mnou to už nic nedělá, prostě žádný závislák!Ještě se vrátím k sobotnímu pěknému datumu – 10.10.20 To mi totiž připomnělo, že přesně před deseti lety jsem měl taky dálkový přelet – 10.10.10 – článeček je ZDE.

Pěkné to bylo!

Takže opět malý přehled z většího motorového létání:

2003 – Dačicko / Jeseníky
2005 – Dačicko / Karlštejn 
2006 – Studensko / okraj Orlických hor 

2007 – Kostelec u Jihlavy / před Č.Krumlov 
2008 – Dačicko / za Břeclav
2009 - Šumpersko / východní Čechy
2010 - Dačicko / Hluboká / ke Klatovům
2010 - Dačicko / Jeseníky
2011 - Nad zamrzlou přehradou Vranov

2011 - Dačicko / přes Zvíkov / na Orlík
2012 - Jen tak po našem okolí
2013 - Vranov / Bítov
2014 - Želetava / Bítov a nad mraky
2015 - Nevydařený dálkový přelet
2016 - Dačicko / vojenské letiště Čáslav / K.Hora / Kolín / Nymburk
2016 - Severní Morava - Stezka v oblacích / Zábřeh / Mírov / Bouzov
2016 - Dačicko / Šiklův Mlýn / Pernštejn
2017 - Na jindřichohradecku
2017 - Po okolí a nad mraky
2018 - Vojenské letiště Náměšť / Třebíč a kousek
2018 - Chrudim / vojenské letiště Pardubice / H.Králové
2018 - Dačicko / Nová Včelnice / Roštejn / Slavonice a zpět
2019 – Dačicko / Za Žďár nad Sázavou
 
2019 – Dačicko / Za Zruč nad Sázavou

Vlasta
http://www.pgv.cz/