Předpovědi počasí na neděli 25.10.20 vypadaly nadějně na pěkný přelet s krosnou po větru.V neděli ráno u nás byla mlha, že by se dala krájet. Kouknul jsem na satelit a vypadalo to, že u Kunžaku bude pěkně. A tak jsem vyrazil.I když jsem na WhatsAppu popichoval kolegy, jestli se se mnou někdo nevydá taky, dostal jsem košem od všech. Při cestě do Kunžaku se počasí postupně vylepšovalo.

 


Na startu se větřík ani nehnul a spíš to jen trochu dýchalo do zad.Ovšem jak jsem se zvedal, foukalo proti mně čím dál víc.KunžakChtěl jsem se doletět podívat nad mlhy, ale proti větru to ne a ne protlačit.Po chvilce jsem to otočil po větru a mazalo to i 70 km/h.Manželce jsem napsal zprávu, jestli se o mě postará, že se určitě nevrátím. Odsouhlasila mi to.

Kamenice nad LipouKámen. Tady jsme před nedávnem byli Matějíčkům na svatbě, více ZDE.No ono už to vlastně ani tak nedávno není. :-)PacovDo teď to byl klidný pohodový let, tady už to se mnou začalo pohupovat, tak jsem letěl výš a byl klid.Už z dálky jsem viděl nějakou velikou světlou budovu. Myslel jsem, že je to kostel. Když jsem k němu doletěl, vidím, že je to jen velké silo.

Přibližuji se k dálnici.

Loni jsem přelétával tuhletu přehradu a Zruč nad Sázavou, více ZDE.Začal jsem se přibližovat k zakázaným prostorům a tak jsem přes WhatsApp požádal kolegy, jestli mi někdo nedomluví přelet nad Kolín.

K MTMA jsem se přiblížil rychleji, než jsem čekal a domluva s řízením letového provozu nevyšla.

Tak jsem plánoval, že přeletím tohle městečko, pak slítnu pod 300m a poletím dál až na kolínské letiště.Všechno bylo jinak! Městečko už bylo v MTMA, takže takhle nízko jsem ho přeletět nemohl a až za ním jsem sletěl níž.

Jenže tady to se mnou šilo, že jsem letění dál raději vzdal. Za městem jsem si našel loučku na přistání.Díky nárazovému větru a možná i termice jsem si to před přistáním užíval. Bylo to pěkně hravé!Po necelých dvou hodinkách jsem přistál, můj let je ZDE. Na začátku jsem si nenatankoval ani plnou nádrž a teď mi toho i tak dost zbylo. Nebýt prostorů, mohl jsem dát Liberec! :-)
Vše jsem sbalil, nanosil k silnici a chvíli si dal dáchanec. Netrvalo dlouho a Zdenča pro mě přijela.Po naložení jsme zajeli do městečka najít něco k obědu.

Nikde jsme nepochodili, nakonec nás zachránila bageta na benzínce.Celou cestu bylo krásně, až někde na stém kilometru D1 se to začalo kazit.V Jihlavě bylo taky pěkně, pak se to horšilo.
Až doma na chvilku sluníčko vykouklo.Když jsem doma vše vybalil, nenašel jsem „lítací mobil“. Nakonec jsem na internetu našel odkaz https://www.google.com/android/find?u=0, kde lze najít ztracený mobil. Zůstal na přistávačce! Co teď? Zdenča navrhovala návrat tam, já zkusil najít někoho z úřadu na stránkách města, jestli by mě nezachránil. Ještě jsem se zkusil přes WhatsApp obrátit na kolegy a zachránil mě Petr Nevoral. Bydlí v Kolíně a ochotně mi pro telefon zajel, našel ho a v pondělí mi ho poslal poštou. Patří mu můj velký DÍK!Když už jsem byl na stránkách vyhledávání mobilů, zjistil jsem, co vše se díky tomu o sobě dozvím. I zpětně až do jara zjistím, kde jsem s mobilem všude a v kolik hodin byl, kde se zastavoval, nakupoval, jedl a podobně. To jsem jenom zíral!!!Tohle je z internetu, aby bylo vidět, kdy je to s nákazou nejbezpečnější!
Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/