pátek 6.11.20 byl ráno mrazík a u nás pořádná mlha. Když jsem přejížděl kopec za Řečicí, na chvíli se vyjasnilo, to jsem si musel vyfotit.

 

Dál už zase byla mlha. Jeli jsme pracovat za Kunžak a ani tam nebylo pěkně.No a když i tady bylo celý den ošklivo, byl jsem v klidu. Jenže jak jsem jel odpoledne zpět na firmu, zjistil jsem, že tentokrát je to obráceně a u nás je krásně!S vedoucíma jsem si domluvil, že prvně jedu domů na lítání a návrat na firmu nechám až na večer.Doma jsem se podíval na předpovědi i na skutečné počasí.Foukal mírný SSV a tak jsem jel na tu správnou startovačku. Jenže tam jsem se nedostal a chvíli to vypadalo, že zapadnu úplně. Musel jsem tedy jet na jinou a doufat, že odstartuju i tady.Povedlo se!Otočil jsem to na západ podívat se nad mlhy.Valtínov a za ním už je deka kam až oko dohlédne!Létám po okraji nízké inverzní oblačnosti a náramně si to užívám. Tohle prostě miluju!


HeřmanečTámhle vidím, jak mlha pomalu teče z kopce dolů.Většina naráží do kopce a tam se zvedá, další protéká mezi kopci nad Velkou Lhotu a tam se rozpouští.

Letím dál na sever, v plánu mám Javořici.Poldovka

Tady to také krásně přetéká.SvětláVysílač na JavořiciOtáčím to zpět.Slunko mi začíná rychle padat k obzoru a vše se krásně zbarvuje.Tady nad inverzi vykukují kopce z Rakouska.A tady nad inverzi vykukují asi novohradské kopečky.Pohled po západu na západ :-)a tady na východ.

A jsem zpět – Lidéřovice.Můj let je ZDE. Dnes tu mám i nějaké obecenstvo, prý příště mám říct, že chtějí být i u startu.
Honem domů a dohánět zameškané pracovní povinnosti. No a nezapomenout ani na manželku, ta chtěla ještě nějaké nákupy, ještě že už máme ty déle otevřené obchoďáky! Z dnešního letu jsem udělal i krátké video a ke shlédnutí je ZDE.

Fotky jsem dal i na WhatsApp a s těmahle se tam pak pochlubil i Honza. Taky se proletěl.A tyhle poslal František. Neskončí taky brzo jen u letadýlek? Tvrdil mi že ne, tak uvidíme.

A ještě jeden malý přídavek z FB, který mne náramně pobavil, i když my všichni víme, že to tak není! Jedná se o to, jestli manžela přihlásit na kurz PG. Tady je část konverzace, snad dotyční nebudou proti -

Pavel Řehák

Vy se ho chcete zbavit? Uvedomte si, ze kdyz nekdo cuchne k pg, tak jedine co jej bude po hromadu dalsich let zajimat bude vitr, konvektivita, cape index, synoptika a dostupy. Panbuh vas chran pred nejakym rodinnym vyletem, kdyz se delaji nadherne kumuly se zakladnami ve vice nez 2000m, budete trpet vsichni.

Kateřina Čičí Cápayová

Za mě též mohu doporučit Mac ale upřímně... Jako žena... Dobrovolně bych svýho chlapa mezi ty zvířata (padackare) nepustila bude se vam vracet pozdě domu a opilej... Bude hlídat vitr, kopce a předpovědi a na dovolenou budete jezdit pořád do Bassana nebo na Lijak.


Vlasta
http://www.pgv.cz/