Předpovědi počasí na neděli 8.11.20 opět slibovaly pěkné létací počasí nad inverzí a tak jsem v sobotu na WhatsApp motorářům napsal, jestli se ke mně někdo přidá. Ozval se až v neděli před polednem Martin a jak prý to vidím, že všude jsou mlhy. Podíval jsem se na internet a bylo rozhodnuto. Křížek značí Novou Bystřici a pěkně bude mým odhadem asi už někde od Starého Města pod Landštejnem.Takhle bylo u nás.A takhle v Podlesí hned za Starým Městem.Pohled severně od silnice směrem k hradu.S Martinem jsme se sešli na jedné louce.Ale tu jsme nakonec díky kravím pozdravům zavrhli.Vzpomněl jsem si na jinou vhodnou loučku, na které jsme nedávno měnili přeražený sloup od zemědělců.

 

Pěkná čistá loučka se sklonem přesně na vítr byla vedle obce Skalka a tak jsme se tam přesunuli.Než Martin odstartoval, už jsem byl nad inverzí a fotil a fotil.SkalkaTenkrát nás tu nějaká místní paní fotila s pořádným foťákem a slíbila pár snímků poslat. Ovšem vybodla se na mě a kdyby ne, mohl jsem ji poslat pár mých místních leteckých snímků.

Hrad Landštejn

Říká se tomuto kraji Česká Kanada a zrovna tahle fotka na FB v této skupině vyvolala pěknou diskusi.

Když už jsme se té nízké oblačnosti nasytili dost, vydali jsme se na západ.Klášter II

Klášter

Osika

ArtolecČesko-rakouský přechodUž i podle políček je poznat, kudy vedou hranice.Nová BystřiceMístní lyžařská sjezdovka mezi lesy není moc vidět.Hradiště

Na západ i na sever je to zatažené.

Kouř z Temelína na fotkách moc vidět není, na vlastní oči je ale vidět všechno lépe než tady.ČíměřVracím se zpět.Dobrá VodaHůrkyBlatoA jé je, startovačku mám pod mrakama. Takže si budu ještě poletovat a uvidím, jestli se to změní.

Jak je vidět, na sever se to změnilo a mraky úplně zmizely.

Večer jsem se podíval na satelit a tady je to vidět.Obec Skalka i se startovačkou jsou stále pod mraky, takže přistát musím jinde.Pomalu letím níž a přistávat budu mimo oblačnost nedaleko na krásně nasvícené louce.

Po více jak hodince přistávám na té loučce, kde jsme prvně nechtěli startovat, můj let je ZDE.Ovšem mlhy se poměrně rychle nasouvají i sem. Zavolal jsem Martinovi, kde je, a on že ještě stačil přistát u auta dřív, než se tam zatáhlo, a že pro mě přijede.

Jen co jsem to sbalil, byl tu. Už jen s krosnou na zádech přeskočit dráty a naštěstí to měli vypnuté!Návrat pro věci na start.Rozlučka a jedeme oba domů na opožděný oběd. Jó panečku, to potom chutná!A už ani ptáci nechtěli lítat, jak u nás bylo hnusně!
Ale i dnes to opravdu stálo zato si kousek popojet a užívat si krásného počasí a nádherných pohledů. Tohle počasí přálo nejenom nám, ale využila ho i spousta turistů a nádherných fotek na FB je spousta. Ovšem nádherná je na FB bouře z mraků a podívat se můžete ZDE.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/