Na sobotu 14.11.20 jsem plánoval nějaký větší přelet s krosnou, ale ráno bylo všude zataženo a tak jsem to vzdal. Ovšem pár hodin nato se počasí zlepšilo a tak jsem trochu litoval, že jsem to brzo vzdal. Neděle 15.11. vypadala také nadějně a tudíž bylo rozhodnuto! Manželce jsem slíbil, že i když u nás bude opět mlha až k zemi, vezmu ji někam za sluníčkem, pokud mi nedá košem. Ráno jsme si tedy přivstali a před osmou vyrazili na západ.

 

Můj plán, že hezky bude možná už za Kunžakem a když né, tak u J.Hradce, mi nevyšel. Při pohledu na první satelitní snímky mi bylo jasné, že musíme jižněji, někam k Novým Hradům. Ovšem ještě ani tam nebylo jasno, ale už to bylo jen kousek a lítání vybaluju na první vhodné loučce.

Foukalo pěkně na komoru a tak stačily tři kroky a už letím.
Letím proti větru podívat se nad oblačnost.

Horní StropniceTohle jsou asi ty Novohradské hory, které od nás nad inverzemi často vidím.Otáčím zpět a opět letím proti větru!Tady jsem startoval, Zdenča s autem tam ještě čeká, kam poletím a kam za mnou pojede.Včera jsem plánoval, že díky jižnímu větru bych někde od Hradce mohl opět po dlouhé době doletět na Karlštejn, kdysi jsme tam už letěli, článek je ZDE, a tak jsem si ten bod uložil do XCTracku. Jenže teď jsou ode mne na sever všude nízko mraky, tak to nejde. A již delší dobu jsem plánoval, že se někdy vydám na Šumavu, což teď jde, ale jak si za letu do XCTracku zadám Lipno? Poradí mi někdo? Mně se to nepovedlo ani teď, ani pak doma jen v tom programu.

Tak to zkouším jen podle odhadu, Šumavu a Lipno snad najdu.Benešov nad ČernouPohled na mlhy v Rakousku.KapliceManželka jede někde za mnou podle sdílené polohy v mobilu na WhatsAppu, ale teď ji v něm i píšu, že to asi díky větru raději změním na Český Krumlov. Támhle je vidět a bylo by to po větru.Tady je Vltava, vezmu to po ní?

Jenže než jsem se stačil pokochat a nafotit si tu krásu pod sebou, už je v dáli vidět Lipenská přehrada! Takže odvolávám, co jsem odvolal, a slibuju, co jsem slíbil! :-)

Čím víc to stáčím k jihu, tím mi to letí pomaleji. :-(Ale kochačka nádherná!!!Jsem u Lipna. Chvíli mi dalo, než jsem nad sjezdovkama objevil „Stezku v korunách stromů“, na tu jsem se těšil nejvíc. Čekal jsem ji na vyšším kopci.Ještě pracně nadlétávám nad její střed, abych ho vyfotil až dolů se skluzavkou.

Je to tu nádhera, počasí mi přeje, jen ti lidé tu nějak chybí, je to jak po vymření!

Tady v tom kempu jsme byli loni o prázdninách s vnukem pod stanem a dělali si tu výlety na kolech.LipnoFrymburk. V roce 2015 jsem si udělal bezmotorový přelet od nás až sem, článeček je ZDE.

Tohle mi nejde do hlavy, co ty světlé čárky můžou být. Taky mi poradíte?

Na cípu přívoz Frymburk – Frýdava, tady jsme už párkrát jeli, naposled s vnukem a kolama.Zdenče jsem napsal, že poletím dál kolem přehrady. Odepsala, že je mi v patách.

Už to letí rychleji, chvíli jsem váhal, jestli to nepřeskočím až na ten výběžek, ale vyměkl jsem.Opět pohled do Rakouska.A k nám.Černá v PošumavíHorní PlanáA místní přívoz. Taky jsme se kdysi už taky nechali s manželkou převézt tam a pak zpět.

Tady někde jsem v roce 2011 taky přistával po bezmotorovém přeletu z Malého Pěčína. A nejen já, bylo nás více, kterým se zadařilo, více je v mém článečku ZDE a od Macíka ZDE.BěláAsi jsem doletěl na začátek přehrady (ale móóóc pěkný), dál to vypadá už jen na stráně a pár vesnic.Takže píšu manželce, že tady končím a jdu na přistání.Želnava

Po více jak dvou hodinkách přistávám, můj let je ZDE.Než jsem vše sbalil, dorazila má ESA. Dovezla oběd a čaj v termosce, ale toho ani nebylo třeba, navrchu bylo díky inverzi teplo a i tady na sluníčku bylo fajn. Manželka ocenila, že jsem ji sebou vzal. A já byl taky rád, takhle bych se bez ní určitě neproletěl, tady bych někoho na svoz asi těžko hledal.Na grafu z Prahy je vidět, že nahoře bylo 10 stupňů.Vracíme se domů a počasí se nám postupně kazí.

Pěkné lítací počasí plánují na středu, ale to budu v práci, a další na sobotu, tak to snad ještě vyjde.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/