Měli jsme pohotovost a v pátek večer, když k nám dorazily sněhové přeháňky, nám pískli výjezd.

 

Než jsme linku v lese dali do cajku, byli jsme jako sněhuláci.

 

I technika s tím měla problémy, na rozdíl od nás. :-)To bylo jen na úvod, aby jste věděli, že nejsme žádný křehulky a trochu zimy nás neodradí. Takže jak už jsem psal v minulém dílu, že asi bude v sobotu letovo, taky se tak stalo. U nás opět mlhy a podle toho, jak se posouvaly, vyrazil jsem na JZ.

Už u Slavonic bylo pěkně, jenže jsem musel někam dál, abych potom při balení měl křídlo suché.
Měl jsem dilema, chtěl jsem fotit sníh, lítat nad mlhama a mít na startu sucho. Tak kam až mám jet?Nakonec jsem udělal trochu kompromis a zvolil start na stráni u Kláštera II, kde sněhu byly jen zbytky.


Klášter II

Dnes se dala točit termika!Ale jo, bylo tam trochu chladněji, dnes mne tam nečekalo žádné inverzní oteplení.PomezíHrad Landštejn

V dálce byly stále vidět mlhy a tak letím tam.

StálkovPohled na Matějovec.Stoječín

Tady se mraky trochu praly, u mě byly výš ty termické a ty dál se jen válely po zemi.Tady někde pod tím bydlíme. :-(A tady je vidět Český Rudolec.

Někdo přiletěl za mnou!Až později jsem zjistil, že je to Martin s jiným křídlem.

Dál letím po okraji mlh na Slavonice.

Nová VesSlavonice

Slavětín, tady dnes startoval Martin. A dál vzadu je vidět, že tam včerejší sníh ani nepotkali.Otáčím to zpět na start. Tady je Chvaletín.

A tady z mlh vykukuje Montserrat.Opět Slavonice.

Tady teď staví nový kruhový objezd, jako firma tu zajišťujeme kabelové rozvody a osvětlení.

Tady jsou přímo vidět termické stoupáky!Zpátky to letí o dost pomaleji, zdá se, že se mi i rozfoukává.

KadolecStaré Město pod Landštejnem

PodlesíA tady jsem už dneska byl. :-)Klášter II a má startovačka.Po více jak hodince přistávám zpět u auta, můj let je ZDE.

Kruhový objezd ve Slavonicích a návrat k nám domů do mlh.Podle téhle předpovědi jsem nahoře mohl mít -4 a pocitová při 40 km/h ….  Prostě v pohodě!Taky se vám zdá, že jsem tu dal zbytečně moc fotek? Jasně, mně taky, jenže já měl problém jich vyházet ještě víc, vždyť jen za letu jsem jich naflákal téměř tři stovky, jaká to byla paráda!

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/