Tentokrát to je spíš o výletech a ne o létání, o tom bude jen zmínka. Takže kdo máte chuť, ....

Na víkend jsme jeli za mladejma do Mostu. V sobotu 28.11.20 byla nejen u nás, ale téměř po celé republice opět mlha a když jsem zjistil, že na Klínovci je jasno, vyrazili jsme tam.
Postupně se vyjasňovalo a támhle je náš cíl.

Jsme na Klínovci a je tu nádherně!Boby jsme si sebou nevzali, tak alespoň takhle. :-)Počasí nádherné a mírný větřík, teď lituju, že jsem si s sebou nevzal lítání, nejlépe motorové. :-(Míst na přistání by bylo taky dost.Tady pod střechou má ČHMÚ kameru, na kterou jsem se ráno díval, jaké je tu počasí.A tady mne s dcerou v poledne vyblejskla, jen nás asi nikdo nepozná.Odjíždíme níž.A dole je opět pěkně hnusně.

Fotku pěkného počasí jsem provokativně poslal přes WhatsApp do naší skupiny a obratem jsem tuhle dostal od Míry z Borovné.Tuhle pak od Jany K.Taky od Boeinga.U Petra prý mají ošklivo, tak alespoň tuhle.A tady je vidět, jak to dnes bylo s nízkou oblačností.Při cestě zpět jsme na jednom kopci zahlédli nějakou zříceninu a tak se tu zastavujeme. Dole pod kopcem je zřícenina tvrze Šumburk.A na kopci zřícenina hradu Šumburk.Sluníčko jsme sice neměli, ale i s námrazama to mělo také své kouzlo.V Mostě jsme se ještě zastavili na jezeře Matylda. Chtěl jsem vidět tu jejich novou rampu.Škoda, že teď jsou zastavené různé aktivity. V plánu jsme měli na Klínech bobovou dráhu, více ZDE.A zanedlouho tu bude zprovozněna i nová lanová dráha, více ZDE.V Mostě večer.A večerní záběry z kamery na Klínovci.

Od JaHových jsme ještě dostali fotku, že sobotní večer trávili u promítání premiéry „(NE)VYHLÁŠENÍ Českého poháru paraglidingu 2020“, záznam je ZDE.Neděle už vypadala lépe a tak jsme vyrazili na nedaleký kopec – Špičák (pohled z okna).

Tady je vidět Hněvín.Most

Kdysi přestěhovaný kostel.Jezero Most a vzadu chemička.Letiště Most a vzadu vykukuje kopec Bořeň, na něm jsme už také byli.Tady zrovna přistává letadlo a za ním je vidět Zlatník se startovačkou pro paragliding.Vzadu kouří tepelná elektrárna Počerady a odtud jsou vidět i lítací kopce Raná a Oblík.A jsme na vrcholu, jen jsme si měli vzít i buřty, ohniště tu mají.Pak jsme vyrazili i na Hněvín. Prvně na dolní vyhlídkové místo.Pak i nahoru. Tady je vidět kopec Špičák, na kterém jsme před chvilkou byli, a vzadu Zlatník.

Hrad HněvínTudy jsme šli dolů poprvé, je tu zajímavý vodojem.Odpoledne jsme jeli domů okolo Rané a vypadá to, že bylo letovo. Ještě že nejsem žádný závislák!Nevím, čím to je, žádné galerie, zámky, památky apod. nemusím, ale jak vidím nějaký kopec, musím na něj. A minule jsem sebou lítání měl a nepoužil, tentokrát jsem to sebou ani nebral. Tak třeba příště. :-)


Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/