Letos jsem ještě nelétal a podle některých předpovědí neděle 31.1.21 vypadala nadějně.To bylo podle Italů, ovšem podle našich to dobře nevypadalo, mělo být úplně zataženo. :-(Volal jsem i Martinovi a ten si díky předpovědím sebou výbavu na létání ani nebral.Podle Flymetu mělo být jasno, ale zase u nás větší vítr, takže babo raď!

A skutečnost? Ráno bylo zataženo a postupně se úplně vyjasnilo. Tady nejsou mraky, ale jen sníh.A vítr? Jak na potvoru se Meteopress zasekl a i v poledne pouze ukazuje, jak foukalo v 0.20 hod.I když meteosonda v Peči ukazovala při zemi nějakých 13 km/h, vyrazil jsem. Jak to bude narůstat s výškou ovšem nevím, může to být pěkné překvápko.Díky sněhu si startoviště nemohu moc vybírat, na většinu bych se autem nedostal. Dnes by mi to mělo vyhovovat tady, ovšem že tu mají udělanou i běžkařskou dráhu, to jsem nevěděl.Po jedné hodině startuju.Fouká nějaký SV, ale né moc silný. Zato termika se pěkně ozývá! Je to takové hravější, člověk se alespoň nenudí, ale občas jsem se pěkně lekl. :-)

Dačice

BorekTrochu odbočím. Tímhle směrem jsem plánoval při první příležitosti letět, byli jsme tam minulý týden na rozhledně, kterou mi nedávno připomněl FantaL., dnes to ale díky větru nedám.A takhle to tam vypadalo.

Foukal silný vítr a hromosvodové tyče na střeše krásně hrály, tóny se měnily podle větru.Nedávno jsem viděl video, jak motorář létal kolem jedné rozhledny, takhle jsem to také plánoval.

Já to dnes stáčím na jih - Chlumec

VnoroviceStaré Hobzí

HolešiceCizkrajov

PečTrochu toho přízemního létání.

A jsem zpět u startu.Ještě jednou nabrat výšku a trochu k tomu využít slabou termiku - Lidéřovice.Po hodince a čtvrt přistávám, můj let je ZDE.Před chvílí přijel Petr, pamatujete ho z minulého dílu s kitem? Tak jsem ho zkusil, ale nedal to!Pomohli jsme mu, ale běhat s tím nechtěl. :-)Takhle dnes podle sondy v Peči foukalo.A tyhle fotky mi večer přišly od sousedky. Díky!V jednom článku o letecké škole se mi líbila tato věta - „Koho to jednou chytlo, ten už nemůže sedět doma a koukat na mraky,“ A to má velkou pravdu!

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/