V sobotu mi Zbyněk Daňhel poslal SMS, že jeho známý poletí v neděli 14.2.21 s balonem za ním do Budíškovic až z Kejžlic.Takhle vypadaly předpovědi počasí při zemia v 1000 m n.m.Původní odhad byl přílet kolem 14. hodiny, ale trochu se zdrželi a startovali až v jednu.Zatím jsme si se Zdenčou udělali malý výlet i s rozhledem do dáli.

Před třetí volal Zbyněk, že ho už viděli z Báby a tak jedou na letiště, kde by údajně měli přistát.

Takže honem za nima jedeme také.Támhle je už balon vidět!

Uložení cílové prémie!

Zjišťujeme, že letí ještě jiný balon a oba jsou dost daleko, takže se Zdenčou vyrážíme za nima.Tohle je kousek před Telčí a je to ten druhý balon.

Už asi nemá moc paliva a plánuje přistání.Nejspíš přistál nedaleko za lesem, my už nemáme čas a jedeme za tím správným.

U Hříšice.Nad Bábou. Připadali jsme si jako v amerických filmech lovci tornád. :-)

U Budíškovic před letištěm.Tady ho už všichni čekají.

Jenže si nás nevšiml a přistávačku si spletl s jinou plochou.Uviděl nás až pozdě.Přistál nedaleko, ale vyfotit jsem to nestihl. Kdyby přesně věděl, kde je letiště, prý by to trefil!I tak se divím, jak se sem na 60 km trati trefil jen tak na vítr, má můj velký obdiv.Takže nakonec to letěli asi 3,5 hodiny a paliva ještě mají dost.

Dorazili i Daňhelovi s buchtama a čajem. Nebo i něčím lepším na zahřátí?Zbyněk dokonce dovezl i ohniště.

Dnes na Valentýna je svátek všech zamilovaných a to my jsme, minimálně do létání, ale František .....Zdenča už byla zmrzlá a tak jsme odjeli dříve, než všechno sbalili. Třeba mi Zbyněk ještě pár fotek a informací pošle, přidal bych to sem.

Pěkné to bylo!

Vlasta

http://www.pgv.cz/

Ahoj Vlastíku, posílám Ti fotečky související s dnešním historickým příletem balonu z Kejžlice u Lipnice nad Sázavou. Machr ten Miloš Kovář co? Čtyři hodiny ve vzduchu! Žádná elektronika v řízení, jen pilotní um! Loni, když jsme měli mít letecký den v sobotu, tak lilo jako z konve. Navečer přestalo, on aniž bychom se znali, mi zavolal, jestli je plocha schopná. A během půlhoďky tady sednul s érem, nechal se zválet od Baryka a zase za čtvrt hodiny, půl hoďky před západem Sluníčka, odletěl do Kejžlice. První účastník sletu. Zase byl první. Fotky z toho Ti taky posílám. ZDzB