Opět se mi zdálo, že už jsem dlouho nelétal, ale sobota 20.2.21 vypadala alespoň trochu nadějně. Do toho se ozval i Martin, že bude moct až po 14. hodině. Napsal jsem mu, že i když u nás je opět mlha, u Kunžaku bude pěkně.Nakonec mu to vyšlo dříve a tak jsme ve 13. hodin vyrazili.I u Valtinova byla ještě pořádná mlha.Tohle je už Kunžak, opět nezklamal a je tu pěkně!Martin už byl na místě, ale moc foukalo. Koukal i na předpovědi a ty žádné zlepšení nepředpovídaly.Jsem zrovna tam, kde má foukat nejvíc! Jo jo, měli jsme vyrazit dopoledne, to bylo líp.Chvíli jsme pokecali o létání i o životě a netrvalo dlouho, zatáhlo se nám i tady.Chvíli jsem plánoval, že se přesuneme blíže k Hradci, ale to mi Martin rozmluvil, že sice by tam bylo pěkně, ale vítr by byl silný. Původně jsem sebou chtěl vzít Zdenču, že možná díky větru nedám návratovku, ale tentokrát mi dala košem (kdysi to bylo jinak - článeček je ZDE). Teď by se mi u Hradce móóóc hodila, dole by se odstartovat dalo, výš by foukalo moc, ale ještě výš to mělo klesat. To by byl pěkný přeletík, Plzeň a dál by nebyl problém, ale když pozemní personál stávkuje, je to problém. Škoda, třeba příště, teď se ovšem vracím domů. :-(

A abych vás neochudil o pár pěkných fotek, tak nedávno mne Vašek Čapek pozval do FB skupiny motorářů Powered Paragliding CZ. Z některých zimních fotek jsem byl hodně unešen, tady vám jich se svolemím autorů pár ukážu. Tyhle jsou od - Václav VinklárekA tyhle od – Jirka Jiroušek.


Poznali jste, kde je to focené? Pokud se podíváte na vlastnosti fotek, něco se dozvědět můžete, ale doporučuju se podívat přímo na autora, mají tam více fotek i s popisama. A třeba jak se dočteme, Jirka je asi velký nadšenec! Sebere se a jede si i v těch velkých mrazech někam na několik hodin zalítat, pak dá přestávku a dá druhý let. To je pro mne alespoň zatím neskutečné, ale kdo ví, třeba kdybych se někdy stal závislákem, pak ….

Pěkné fotky i zážitky mají!

Vlasta
http://www.pgv.cz/