V sobotu volal můj kolega, že ztratil čich, no a jelikož jsme před tím spolu tři dny dělali, vedoucí mne nechal doma s tím, že ve středu půjdu na testy a pak se uvidí. Já žádné příznaky neměl a tak jsem si hlídal počasí. V pondělí 22.2.21 bylo zataženo nejen u nás, ale téměř všude, takže jsem si žádné naděje nedělal.Jenže odpoledne koukám, že se to vybírá a u Kunžaku může být pěkně.

A tak jsem vyrazil. Tohle počasí je u Valtínova.A tohle v Kunžaku!Větřík mírný od JV, prostě paráda. Hned jdu do toho!Jenže co se to děje? Rychle naskakuje nějaká mlhovina, ale ta se má rozpouštět a zítra má být pěkně!Tak jsem se zvedl až nad ni, ale byla jen kousek a dál na Hradec bylo jasno.Původně jsem to chtěl přeletět, ale s výškou hodně klesala rychlost, a když mi to už letělo jen 8 km/h, raději jsem sklesal a letěl níž.

Byl to jen kousek, ale dole to letělo po větru a tak jsem se moc nezvedal.
Jarošov nad NežárkouPak jsem se zvedal i klesal a hledal vhodnou výšku pro létání po okolí.Tentokrát mám sebou i kamerku, minulý košík to už nějak nedal a tak jsem od dcery dostal nový. Dík!Rodvínov, dneska to moc na focení není.

Jindřiš

Hospříz

BlažejovVracím se zpět.Člunek

LomyLomy jsou už na hranici nízké oblačnosti a Kunžak nevidno. Co teď? Abych to risknul, že tam bude díra, to raději ne. No a zpátky proti větru by to pak byl asi také problém.Takže chvíli jsem hledal vhodné místo na přistání, ale jsem za kopcem a musím počítat s větrem, který se mi i díky terénu měnil. A louky taky nikde. Nakonec jsem přistál na poli, na kterém je ještě trochu blátivo, můj let je ZDE.Opatrně jsem vše sbalil a při tom vymýšlel, co dál. Normálně bych zavolal známému z Kunžaku, nebo jinému z nedaleké vesnice, jenže co když jsem pozitivní? To jim udělat nemůžu. Nesmím ani na autobus, nemůžu ani stopovat!Takže jsem vše i s padákem a přístroji dal za tohle roští, třeba to nikdo nenajde, a vyrazil pro auto.Všimli byste si toho? To je pohled od silnice. Ale vidět to je, navíc pod tím je hned cesta, tak co?Takže vyrážím pěšky. Že jsem si v té rychlosti nechal doma doklady i peníze, to nevadí, že jsem si z domu nevzal pití už je horší, ale že nemám ani výstražnou pásku na chůzi v noci mimo obec, to může být problém. Takže honem, než se mi setmí.Mlha přede mnou, mlha za mnou ….Tady jsem si to kousek zkrátil po louce, ale dole zase byly kaluže. :-(

Bude šest a jsem u auta.Podle tohohle výpisu to vypadá, že jsem ani moc nespěchal, ale v tom je i odnešení a uložení krosny (to bylo náročné), donešení rukávu ze startovačky a skákání do příkopů, když už za tmy jelo auto. :-)Pak jsem dojel pro krosnu a celou výbavu a vše bylo na místě, jak jsem to opustil. Prostě paráda!No a napil jsem se až doma. A jak mi panečku chutnala večeře! A těch nezapomenutelných zážitků! No a zítra má být zase letovo, tak jestli se toho ještě dožiju, .......

Ale jo, pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/