Jak jsem u včerejšího létání psal – „zítra má být zase letovo, tak jestli se toho ještě dožiju, …“, nakonec to vyšlo oboje! Tentokrát je pěkně přímo u nás, ale díky mokru na start nedojedu, takže to tam musím nanosit.Tady byla ještě nedávno stopa pro běžkaře.Sníh nám asi brzo zmizí úplně, dnes máme kolem 15 stupňů.Potkal jsem nějaký stoupáček a tak jsem si ho zkusil vytočit.LidéřoviceHostkoviceTuhle fotku Hostkovic od Věrky – Léto x Zima - jsem nedávno viděl na FB a moc se mi líbila.Dolní NěmčiceDačiceSkládka odpadu u Borku.BílkovA támhle už na nás čeká naše velice oblíbená vlekací cesta mezi Malým Pěčínem a Hříšicí. Už se to blíží, většinou v polovině března se už dá termika pěkně vytáčet.

I dnes jsem ještě pro jistotu doma, takže do práce nakouknu jen s dostatečným odstupem. :-)Kostelní VydříTuhle fotku jsem dal na FB Dačice s tím, kdo to pozná?! A pokud ano, ať to neprozrazuje. Nebylo to co platné, někteří se stejně asi chtěli pochlubit. Na začátku jsem pár prozrazení mazal, ale stále to hlídat nejde. Pěkný byl komentář od Ladislav Kovář – Mezi stromy hrobka rodu Dalbergů . Navrhl a postavil můj dědeček Ludvík někdy okolo roku 1909 ve stylu doznívajíci novorenezance.“A tohle jsem na FB dal taky - Tak co, zná někdo z místních, jak se jmenují tyhle kaskádovité rybníčky? Je jich devatenáct - Hladov, Hruškovec, Velký křivý rybník, Kantrlák, Koželuh, Slavonický rybník, Malý křivý rybník, Zámecký rybník, Jarošovský rybník, Horní Trubní, Dolní Trubní, Vondra, Rybářský rybník velký, Rybářský rybník malý, Indián, Vražda, Peráček, Sládek a Dalbergův rybník, mapa je ZDE. Není to nějaký rekord?Tyhle tři k tomu už nepatří, ale jsou hned vedle – Tunklův rybník, Harlík a Gšventnerův rybník.Názvy rybníků znám asi tak dva, ostatní opravdu ne, mapy mi pomohly. :-)Něco je v Peči na rybníku, ale odtum není poznat, jestli to jsou kachny a nebo třeba tučňáci?! :-)Ještě jsem zaletěl zkontrolovat kopec u Urbanče, jestli nám ho už nevyholili na svahovačku.

UrbanečPeč

Stále si stěžujeme na ovzduší, ale tohle nám dělají na každém kousku lesa a cítit je to hodně daleko.

A ještě rybníky u Lidéřovic – Bártův rybník a Malý pařezitý.Pěkné a pohodové hodinkové polétání, můj let je ZDE.

Pěkné to bylo!

No a další dva dny bylo opět letovo, jenže ve středu ráno mě otestovali a i když jsem měl pozitivní náladu, výsledek byl negativní a já musel do práce. I tam jsem si udělal pár zajímavých fotek, sice jen na horší mobil, ale i tak to bylo zajímavé.


Vlasta
http://www.pgv.cz/