ČPP je teď díky pandemii bloknutý, ale alespoň na FB se člověk dozví, že se někde létalo. Tyhle páteční fotky z Tábora tam dal Roman.Na neděli 4.4.21 to podle předpovědí s volným lítáním vypadlo nadějně a tak jsem se na šňůru i přihlásil. Ráno jsem honem pouštěl internet, abych věděl, jak to dopadlo. A jak na potvoru - no prostě pusťte si tuhle písničku, tu mi to připomnělo. Nakonec mi ale to volné lítání neprošlo. A to jsem se tak těšil!

A tohle je pohled od nás z okna. Prostě paráda!

Pak mi volal motorář Martin, že si koupil výbavu i na volné létání, a jelikož by s námi na to chtěl někdy vyrazit, že teď jede na kopec ke Starému Hobzí potrénovat. Nelenil jsem a po chvíli vyrazil za ním.

Jen co jsme tam s manželkou dorazili, už s tréninkem končil, prý že už toho má dost.Nakonec mi nedal košem a na kopec opět vyrazil i se mnou.Původně tam jeli s dcerou na koně, kterého tam mají ustájeného a s trenérkou.No my máme také pěkného koníčka, tak hurá na jarní trénink!
Vítr nám moc nepřál, chtělo to trefit ten správný interval, ale občas to vyšlo.
To světlé vzadu uprostřed fotky jsou kostely ve Velké Lhotě, což je asi 18 km. Někdy jsou vidět i lépe!Už jsem toho měl skoro dost a že dám poslední pokus.Zrovna jsem trefil ten správný interval.A doletěl až dolů, dokonce jsem to na konci musel utnout, abych se nedostal až nad domy.Mobil s XCTrack jsem měl zapnutý, ale zápis mi to neuložilo. Poradíte mi proč? Je to omezené rychlostí, převýšením, změnou výšky nebo vzdáleností? Tohle mám alespoň naměřené na mapě.Ještě poslední pokus Martina a balíme.Dorazila i Zuzka na Saimonovi a že už končí taky.Moc se mi to dnes líbilo a říkal jsem, že díky tomu už ani na motor nemusím. :-)Ale když už jsme se Zdenčou byli na výletě, něco jsme přidali. A děkuji jí za fotky, které nám udělala!

Horké maliny a káva Dalberg nám přišly k chuti.Navečer mne Martin ještě lákal na krosnu, ale jak už jsem psal, nemusel jsem, a navíc se mi ani ten vítr nezdál, takže jsem mu dal košem. On nakonec přeci jen před západem slunka letěl, prý hodinku dal.Zítra má zase moc foukat, navíc opět straší se sněhem a náledím, něco je i ZDE. Ano, to bylo už i minule, jak jsem psal v předešlém článečku, ale nakonec to bylo jen ve vyšších polohách, u nás sníh jen občas proletoval, takže uvidíme.

Taky jsem tam psal, jaké díky pandemii mají problémy hrkači. Tahle fotka z FB ukazuje hrkače s respirátorama v Českých Budějovicích, mají tam i video.Omezené máme nejen létání, ale i Velikonoce. Nesmí se na pomlázky a ani po návštěvách, článek o tom je ZDE a jedno video z filmu ZDE. Nesmí se mimo okresy, ale D1 byla prý ve čtvrtek plná, jako kdyby omezení nebylo. A když už jsem u té politiky, zajímalo by mne, proč je na tom Praha téměř pořád nejlíp. Poradíte mi? Vždyť každou chvíli se ve zprávách dozvídáme, jak tam pořádají demonstrace bez roušek, jak tam mají trhy bez dodržování opatření, to samé v parcích, i jinde, a teď každou chvíli mají reportáže z Náplavky, tam je to snad každý den - např. ZDE a nebo ZDE. Tak nějak mi to není stále jasné. A nebo to venku vlastně nosíme zbytečně?A když se dívám na internet, tak v každém článečku tu naši budoucnost předpovídají jinak. Někde píšou, že to bude horší a jinde že už nám to pomalu končí. Jak to vidíte vy?


Ale když se vrátím k dnešnímu výletu, pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/