Jak už jsem psal v minulém článečku – „Od pondělí 12.4. nám končí omezení přejezdů mezi okresy“ a vláda k tomu vyhlásila, že se můžeme venku scházet a sportovat ve 20 lidech, takže už jsme se těšili, že společně polítáme. Jenže už za pár hodin to změnili jen na dva! Samozřejmě na to byla hned spousta vtipů.Takže pro nás zase omezení, setkávání jen ve dvou a s rouškama. Viděli jste video, jak stačí maličkost a všichni je nosí? Video je ZDE. Jenže letos nám k tomu nepřeje ani počasí. Se sněhem to máme také stále nějaké divoké, u nás napadl ještě v úterý 13.4.21.

Na FB teď poslední dobou probírají letecké nehody - třeba do drátů ZDE, na stromech ZDE a vlétnutí si do svého úplavu ZDE. Někteří zveřejnili i nějakou svoji nehodu, jedno pěkné video je ZDE.Pěkné výtvory tam jsou také.Mají tam i létající koberec, video je ZDE.Kolegovi v práci jsem říkal, že zvednout se s krosnou ze země není až tak lehké. Tvrdil, že dost posiluje nohy a že to klidně zkusí. Je první, komu se to bez rady a pomoci povedlo, ale měl to tak tak. A když se pak s tím za bezvětří ještě musí utíkat, ...... Prostě nemáme to jednoduché, ale musíme na sebe být tvrdí a častěji trénovat! Prostě lítat ještě více! Jen nevím, jak někdo vydrží nelítat už od září!?GFS nám teď pořád předpovídá krásné počasí, nějak se mu tam ztratily mraky, takže musím na XCMeteo.

No a i když o víkendu nemělo být počasí nic moc, neděle vypadala líp a tak jsem plánoval přelet na rozhlednu Mařenka, kterou jsem si už dříve vyhlédl, jak jsem o tom psal ZDE. Navíc jsem se na FB přihlásil i do skupiny Milujeme rozhledny. A že jich v republice máme a krásných, jak je tu vidět!Jenže neděle vypadala ještě hůř. Zavolal jsem Martinovi, jestli nevyrazíme, ale mi dal košem a tak jsem to také odpískal a raději vyrazil na zahrádku sázet brambory.Udělal jsem pár řádků a pak si to přeci jen rozmyslel. Další týden podle mne nevypadá nejlíp a tak jsem využil příležitosti a s krosnou přeci jen vyrazil.

Jen co jsem se zvedl, bylo znát, že je to ve vzduchu živější, než jsem čekal.Na tohle jsem se podíval až doma po letu, s tím jsem moc nepočítal.

Ještě chvíli jsem o rozhledně přemýšlel, ale brzo mne to přešlo.Nejenom díky těm tmavým brýlím jsem to viděl černě.A žádné vedro, chtělo to letět i s kuklou a zimními rukavicemi, ale ty jsem neměl!DačiceVypadalo to, že se mi ještě rozfoukává a tak to stáčím na Vydří. Tady jsme si s někým mávali.Až později se pochubil Kozleek, že to byli oni, a takhle mne vyfotil.

Už mi to stačilo a zpátky na Dačice jsem to vzal kolem rybníků.


Tak co, tady na zahrádkách taky někdo maká?A tady jsem potkal stoupáček a kus si vytočil.Pak jsem to vzal dál proti větru pod tmavší mráčky s tím, že tam krosnu vypnu a využiju termiku.Jsem tu, vypínám krosnu a hledám stoupáčky.Nic moc a když na mne začalo poprchávat, letím na přistávačku.Támhle vzadu na vrcholu je vidět rozhledna „U Jakuba“ nad Valtínovem.

Něco po půlhodince jsem zpět, můj let je ZDE, a rychle balím, abych nezmokl.Nakonec mne to minulo a po návratu domů jsem mohl pokračovat s bramborama.

Nedávno Míra psal, že až nám rozvolní cestování po celé republice, tak vyrazíme někam na kopce u nás, třeba na Krupku. Takže co, Míro, kdy a kam vyrazíme? Hlídáš to? Co neděle na Čerťáku, Zvičině nebo na Ještědu?

Přelety u nás už také fungují, jeden pěkný i s videem je ZDE, ale klidně můžeme někde i posvahovat, někdo to nad jedním kopcem vydrží i přes 3 hodiny, jako třeba ZDE.

Ale jo, nakonec pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/