Už v únoru jsem se u Beryho přihlásil na lítací výlet do Francie. Sice se to vedoucímu nelíbilo, protože jsme jako firma v tom týdnu měli pohotovost, ale dovolenou mi od 1.7. dal. Říkal jsem, že to bude v pohodě, jenže co čert nechtěl, zrovna v té době k nám přišly pořádné bouřky a my měli výjezdy do okolí Třeboně.

Navíc mi v předvečer odjezdu od Beryho přišla tahle zpráva – „Ahoj lidičky, počasí si s námi hraje. Ve Francii začal Mistral, takže slunce, ale neletovo! Pojedeme na 1-2 dny do Itálie a odtamtud můžeme popojet, jak se vyvine situace.“ Když mi nevyšla vysněná Francie, kde jsem létal v roce 2004 (více ZDE), tak jsem výlet zrušil a do konce týdne pomáhal na poruchách.Další týden jsem si užíval s rodinkou. Tyhle ferraty doporučuju každému, více třeba ZDE a ZDE.A tohle na Pálavě, stránky mají ZDE. To taky doporučuju všem!

Do toho Aqualand Moravia, večer do sklípku, prostě užívat si života, dokud to jde. Pak nám vnuk řekl, že už toho bylo dost, a tak jsem využil nabídku, že se bude vlekat. Z Pálavy jsme vyrazili hned po ránu. Měl jsem trochu zpoždění, navíc jsem to u Jemnice ani nemohl najít, takže přede mnou byla fronta zájemců.

Když se dostalo na mne, vyzkoušeli se mnou poprvé jinou cestu, prý to snad bude lepší.

Nebylo! Nedoletěl jsem ani zpátky a tak mne vzali vlekaři. Hrozná cesta!

Dorazil i Boeing a tady mi trochu pomáhal na startu.

Teď se mnou vlekaři pro jistotu zase poprvé zkusili vlekací cestu zkrátit. Trochu se mi dařilo se zvednout, ale pak to skončilo (nebo jsem to zvoral) a tak jsem to zkusil trochu dál.Je tu taková pěkná hranka a kousek za ní mráček (i podle stínu), to musí vyjít!

Nevyšlo! S tou malou výškou a focením jsem tam ani nedoletěl. Možná kdybych tam zůstal, vyšlo by mi to s Tomášem, který startoval hned po mně, a teď je vysoko.Přistál jsem (můj let je ZDE), dal si teplé pivko a udělil si trest za to, jak jsem blbě letěl.Jaký že trest jsem si uložil? Že nikomu nebudu volat a pěkně si to dojdu zpět po svých!

Tady jsem potkal zedníka, který mne před chvílí viděl letět, a prý kolegovi povídal, že zná jednoho padáčkáře z Písečné, nějakého Vlastu. A tady teď poznal, že to jsem byl zrovna já. :-)I na to pivko jsem třešně zkusil, přišly mi v tom vedru k chuti.Najednou se mi ta cesta zdála delší a delší.Mohl jsem zavolat manželce, dceři nebo Boeingovi, ale ne, trest je trest!Potkal jsem i nějakého houbaře a zkontroloval mu úlovek. 

V tom cípu lesa jsem si dal první a taky poslední přestávku, kdy jsem si sedl.Po hodince potkávám Vaňouse a prý jaké to bylo pěkné a že dal návratovku. No nezabili by jste ho?Tady je můj záznam procházky. My mladí to prostě ještě dáme, až budeme staří, bude hůř.Jsem na startu. Tady se už nevleká a všichni balí.Takže odjíždím také. Unijní cesta byla dobrá, ale tady jim asi došly peníze. :-)


Ale jo, pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/