Začátkem července Zbyněk rozesílal tento mejl – „Dávám první avízo, aby jste si zapsali do deníčku, že v sobotu 17. odpoledne a v neděli 18. července 2021 od rána Vás budu očekávat  na ploše v Budiškovicích. Organizační pokyny přijdou v dalších mejlech. Po oba dva dny bude krásné počasí, slunce vyjde brzy a zapadne pozdě, foukat  musí v ose dráhy 30 či 12 a vše bude dokonalé.:-) Začal jsem přípravy obílením kapličky, jež je orientačním bodem plochy. Zdarec, Zbyněk Daňhel z Budíškovic“. Přidal k tomu i odkaz na mapu ZDE.

První fotky z přistání na tomto letišti dal na WhatsApp Honza K. už v pátek 16.7.21.

A večer František přidal fotky z vyhlídkových letů s Andulkou.

Těchto pár fotek ze soboty mi poslala Lucka.My jsme tam přijeli až po sobotním obědě, jak bylo v mejlu, a pár fotek jsem náhodou taky udělal.

Jenže přijeli jsme pozdě, prý už všichni díky horšícímu se počasí odletěli.Přitom počasí vypadalo tak pěkně a navíc to měl Zbyněk objednané!Ale mám se prý zajít podívat na druhou stranu letiště, že tam blbnou nějací padáčkáři.Ani silnější boční vítr jim nevadil!Někdo to zkoušel i bez křídla. A jak mu to parádně šlo!Tohle byl asi Dan T., ale nepřistál nám tady.Že by si František školil nového vlekaře? To by nebylo špatné.

Občerstvení se také povedlo, hlavně gulášek.Pak jsem se přeci jen dočkal, někdo přiletěl.

Tohle vypadalo na nějakého akrobata, co nám tady předváděl.A hele, staří známí! Není to tak dávno, kdy tu přistál s balonem, více ZDE.Já bych tu vydržel déle, ale Zdenču a hlavně vnuka to tu nebaví, takže jedeme pryč. Že jsem je raději nenechal doma! :-(Na skupinu jsem psal, ať mi všichni zúčastnění pošlou fotky, ale většina mi dala košem. Nemám například žádné letecké fotky z Anduly a prý jsou i pěkné záběry přistání PG do kukuřice. Že by si to schovávali až na doletnou? No a nemám žádné fotky z neděle a ani nevím, co se tam dělo. Třeba článečkem přispěje Zbyněk, uvidíme.

A kdo má chuť, může se podívat na loňský letecký den v Budíškovicích ZDE.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/