Nedávno jsem se na internetu dozvěděl, že je nový výškový rekord na paraglidu. No pane jo, to je už výška! Více je třeba ZDE a nebo ZDE.Taky bylo mistrovství světa v akrobatickém paraglidingu a vyhrál to Victor 'Bicho' Carrera, takže první zlato z této disciplíny do ČR, video je ZDE. No a vypadá to, že akrobacii trénují i ptáci. Ta fotka husy udělala pěkný rozruch, více je ZDE.No a když už jsem u toho internetu – nevypadá to u vás podobně?Ještě se vrátím o pár týdnů. Měl jsem dovolenou a vypadalo to, že si zalítáme. Někteří také na Pěčín vyrazili a pěkně polítali, jenže my u nás měli vnuka a ten dostal chuť vyrazit někam do kempu a zajezdit si na kole. Takže jeho nápad prostě vyhrál! Vyrazili jsme pod stan jen my dva a podle fotky asi lehce poznáte, kde jsme byli.Odpoledne jsme na kolech objeli celej Svět (pro neznalé ZDE), projeli i město, a večer nám tenhle provokatér lítal nad kempem! Takže kdo se chce někde pochlubit, že už na paraglidu obletěl celej Svět, tady má možnost. A nebude lhát! :-)Druhý den jsme to kousek natáhli, přeci jen nejsme žádní lenoši!Když jsme později vnuka vraceli domů, doufal jsem, že bude letovo. Vypadá to krásně!Jenže bylo hodně větrno, takže se nelítalo v sobotu ani v neděli jak na Rané,tak ani na Zlatníku. No není to pech?!Ono s tím počasím to letos vůbec vypadá podivně. Tyhle fotky posílal Zdenek z Jihlavy.

A tyhle jsou od nás.Někteří raději vyrazili na jih. Těchto pár fotek z Tolminu poslal Ivan a Miloš.Na lítání to moc nevypadá! Nebo těch lítacích se i s článečkem teprve dočkáme?O víkendu to na lítání zase nebylo, nadějně vypadalo pondělí.Dokonce bych se mohl i zúčastnit, ale hlásil jsem se jen jako jediný. Nakonec v poledne ještě nic moc, zato po druhé hodině se u nás mohl Termoska ztrhat a čápi točili stoupáky!Podle předpovědí měl u nás být variábl, takže jsem naplánoval alespoň vrtulkování.Ovšem jak na potvoru stále dost foukalo, takže jsem to vytáhl až navečer.

Ještě zamávat manželce a letím pryč.

Nové parcely v Českém Rudolci.Horní RadíkovRozhledna U JakubaNový Svět

A zrovna teď se mi ještě musí takhle zatáhnout!Nějaký podzemní domek?A další rybník?

MatějovecDokonce mi Míra s manželkou přišli zamávat!Kruhy v obilí? Že by mimozemšťani?StoječínStálkovSlavoniceJeště zamávat kolegovi z práce.A takhle mne vyfotil.Otáčím to a rychle zpět, za chvíli bude sluníčko zapadat za obzor.

Dolní Bolíkov

K Lidéřovicím už udělali na silnici také nový povrch.Chvilku po západu přistávám zpět u auta, můj let je ZDE.Ale pokud se pojede někam na jih lítat, tak mi zavolejte a vemte sebou, už mi to móóóc chybí!Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/