Operace Mangart 18.8-22.8 2021

Král je mrtev, ať žije Král - vivat Mangart. Touto větou bych chtěl popsat, jak jsme se všichni cítili na výletě. Nebyl totiž jeden král, ale pěčínská družina pilotů, co nedali na rosničku Vaňouse. Osud zařídil, že váhavý tlakový nížák Novák zůstal doma. O Nikotýnovi a jeho negativním brblání ani nemluvím. Termoska možná viděl nás, nepochybující uctívače a odhodlal se nás odměnit.

Na výlet vyrazily 2 posádky králů z Pěčína, cesta ubíhala rychle a bezpečně na slick pneumatikách závodníka Rumbiho v nabušené Dacii. Dorazili jsme do plně obsazeného kempu, ale to nám nezkazilo náladu a zahájili jsme krátký večírek. Probrali jsme u Tullamore Dew co je nového a pozdravili se s Igorem v kempu. Igor vzpomínal na Prezidenta a Boinga.

Druhý den ráno v 8 hodin proběhl briefing. Úkol zněl jasně, nikdo nesmí přistát za žádnou cenu a dotlačit kačenky do Gemony. Na startu proběhl úprk před závody hangglidingu. Díky neohroženosti a připravenosti pěčínských pilotů byli všichni ve vzduchu během chvíle. Rumbi s Kozlikem už točili vesmír a já se s ostatními snažil vytočit přeskokovou výšku nad Kobylí hlavu. Snažil jsem tak, až jsem dostal 2x kolaps vrchlíku a jednou z toho s twistem. Tím jsem si vybral jakékoliv nepříjemné situace celého výletu v první hodině letu. Od té doby jsem neměl ani zatřepání křídla. Bohužel, skvělý pocit nám pokazila událost, kdy jednoho z cizích pilotů, kterého jsme viděli ve figurách, následně vyzvedávala helikoptéra.

Rumbi s Kozlikem dle vzoru Redbull Xalps zapnuli LIVE XCTrack a letěli s námi směr Gemona a ochotně čekali na nás pomalejší. Na WhatsUp se rozhořela vášnivá diskuze fanouškovské základny z Pěčína, která čítala více než 80 zpráv během našeho letu. Po cestě jsme kromě krásných výhledů mohli sledovat prostaticky ukapávajícího Kozlíka, který obhajoval svůj problém s inkontinencí používáním urologického kondomu pohodlím na palubě.

Podmínky byly skvělé, řekl bych, že kdyby dveře neměly panty, tak létají taky.  Všichni jsme otočili Gemonu, řešili, kdo uletěl o 100m víc a kdo míň. Součet našich letů = 630+ km. 

Započal večírek a oslava mého prvního kila. Navštívil nás Nikotin, který vášnivě popisoval, jak ho protivítr donutil přistát.

Pátek byl ve stejném stylu:  Rumbi neváhal a protáhl to na MANGARD, let má ZDE, ostatní otočili Gemonu a natahovali vzdálenosti, co jen to šlo – někteří nakukovali na Soricu - Jirka ZDE a Michal ZDE. Já díky opakovanému startu propletl záhadným stylem popruhy. A i když jsem neměl problém křídlo řídit, rozhodl jsem se přistát a odstartovat znovu. Následně jsem si udělal kratší výlet cca 60 km, můj let je ZDE. Navštívil nás na večírku i Vaňous.

Sobota byla opět ve jménu silných podmínek s méně mraky. Silná reprezentační šestka opět otočila Gemonu. Zklamal pouze Vaňous, který to 2x utavil a nedoletěl … má se prostě pořád co učit   : D

Sobotní večírek probíhal bouřlivě, účastí na technoparty (Butik) 

a u Igora v hospodě. Kozlík nabízel jeho magické koláčky a podpořil tak úsměv na našich tvářích. Ivánek dráždil včelku holou nohou, a ta si to nedala líbit. Zbytek večera i druhý den strávil v žabkách.

V neděli už se nasouvala vysoká oblačnost a sílil vítr. Naše silná šestka se rozhodla nelétat (nejsme přece žádní zavisláci), jen Vaňous se rozhodl dohánět, co promeškal. My ostatní jsme navštívili pekárnu, dali si kávu a šli se schladit do Tolminky. Po poledním jsme vyrazili směr domov. Šťastně jsme dorazili, a jak říkává Vlastík, i my můžeme říct:  Pěkné to bylo!

Ps: Rumbi se vytahoval špičkovým kulinářským zážitkem v restauraci U Rumburaka -  hovězími líčky na víně, takže nás všechny zve.  :-)

Zdraví Tomáš Kuchta a jeho tým
http://www.pgv.cz/