Jak už jsem psal v minulém dílu, ráno jsem se byl proletět s krosnou a zaletěl se i podívat na balony nad Telčí. No a od 11 hodin se vlekalo na Pěčíně. Přihlášených bylo málo, protože většina si krásně létá ve Slovinsku a doufám, že se také od nich dočkáme fotek a článečku. Jim počasí vyšlo nádherě, u nás jak se to blížilo, předpovědi se jen horšily. :-(Ani pořádně nevím jak, ale dělat vlekaře tak nějak vyšlo na mne. A byla tam i druhá partička s Víťou.Brzo se chytil Víťa a Miloš, později další dva. Mraky hodně naskakovaly a dost se zatahovalo.Šikecovi se stále nedařily starty, takhle se mu to pořád hroutilo. Já viděl minimálně osm pokusů a tak jsme do něho dost vrtali, že kdo mu takovej hadr ušil, kde to koupil, ať to reklamuje, u koho že dělal kurz a jestli nechce půjčit ten můj od Gradientu apod. :-) 


Pak mi Miloš i Franta nabídli, že mne taky cuknou, tak proč to nevyužít. Když jsem se chtěl obléct, řidič Franta řekl, že je to zbytečné, že už se stejně nikdo nechytá, a tak jsem to neudělal.Tyhle dvě fotky z mého přistání mi udělal Miloš. Dík!

Pak už třetí pokus dával Stříbrňák.

A po něm letěl Ondra. Taky se mu to nějak divně nafukuje, ale to Ozoni dělají.

Po nich jsem šel hned já a vletěl pod ně, protože se pěkně zvedali.


Pak jsme se nějak rozprchli, každý letěl jinam.

Navrchu bylo přeci jen trochu chladněji.

Ale zase jsem si pěkně zafotil! Takže se omlouvám, mám tady fotek hodně.

Taky tam vidíte větroň?JemniceTady to už se mnou vypadá špatně! :-(Ale dobře to dopadlo! :-)Od západu se nasouvala vysoká, jenže zrovna tam potřebuju letět.Přitom všude dokola to vypadalo nádherně.

Takhle zatažené je to nad Dačicema.

Vypadalo to tak tak na přistávačku, pak jsem něco potkal a přepnul na jemné pěčínské řízení.A tak jsem se ještě chvíli povozil po okolí.

Po více jak dvou hodinkách jsem si přistál zpět u auta, můj let je ZDE.Než jsem to sbalil, volal Stříbrňák, jestli bych pro něho přijel do Telče. Tak jsem vyrazil.Jenže tady jsem navíc objevil i balonáře a tak jsme tam zůstali.

Chtěl jsem po něm, ať si také nainstaluje WhatsApp, ale prý mu to do mobilu nejde.Teď balony startovaly ze zámecké zahrady, přitom je tam tak málo místa.


Večer mne ještě zaletěl s motorem pozdravit Martin, před tím letěl také na balony, jenže nefotí.

A takhle se dnes na Pěčíně létalo.Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/