No opravdu, vypadá to, že nám mezi Dačicemi a Pečí staví novou vlekací cestu.A napojuje se na stávající cestu okolo Hostkovic.Ovšem tam nám už asi v půlce do toho trochu zasahují větve.To by bylo asi nejlepší seříznout jako to dělají v tomhle videu v 2.10 min. ZDE.


Tady je druhý konec cesty s pěknou loučkou, ale opět tu trochu překáží jeden stromeček. :-) Po ty první stromy je na vlekání použitelný téměř kilometr, při dnešním větru by stačila i půlka. Ještě se vrátím k sobotě, kdy jsme vyrazili do Borovné.Vinobraní tu pořádali Míra s Barčou a takhle nás na FB lákali -

🍾 VŠECHNA VÍNA jsme zdegustovali 🍷, přímo u VINAŘŮ naložili 🚗, po kodrcavých CESTÁCH tuzemských 🛣 převezli do naší malebné vísky BOROVNÁ a uložili do chladu 🧊 🧊, aby se láhve stabilizovaly a adaptovaly na vysočinský drsný podnebný ráz 🍁 🌪 🍂 💨 Chceme si to s vámi hlavně UŽÍT, popít skvělá vína, doladit to DOBROTAMI 🥪 🌮 🌯 🥗 🥩 🍗 a chill-outovou HUDBOU 🥂 📀 Startujeme JIŽ V SOBOTU ve 1️⃣ 4️⃣ hodin!

Přípravy VRCHOLÍ ↗️ ⏫ UDÍME & SUŠÍME & ŠKVAŘÍME a samozřejmě nepřestáváme degustovat 😅 Chystáme na Vás naše DOMÁCÍ DOBROTY 🥓 🧆 🫓 🥜. Těšte se kromě parádních VÍN🍷 🥂 také např. na uzenou klobásu, škvarky se sádlem, restované oříšky, sýry nebo na špekáček na ohni à la “OPEČ SI SÁM”🔥 …jo a bude i vyladěný SVAŘÁK 😍 🤩 .

Koukli jsme i na jejich vinnou maringotku.Tentokrát to měli u kulturáku a účast vypadala velice slušná, prý tolik lidí ani nečekali.

Jak už jsem psal na WhatsAppu, takhle to vypadá, když padáčkářovi skončí sezona a spustí se "ne"vinně do vinařství. :-)Večer to asi měli i s tanečkem, to my tam už ale nebyli, já bohužel musel držet pracovní pohotovost. :-(

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/