V sobotu 6.11.21 mi dopoledne zavolal Martin, že by jsme si mohli jít polítat. Domluvili jsme si start na 13. hodinu a že se někde ve vzduchu potkáme. Dal jsem vědět i Františkovi L., který mi už v pátek psal, že by vyrazil se svojí novou krosnou také. A už před polednem to vypadalo dost termicky!Start byl díky západnímu větříku pohodový, ovšem dost se nám zatáhlo. Jedno zajímavé a čerstvé video o nepovedených startech i s rozborem je třeba ZDE.LidéřoviceJeště jsem se trochu zdržel nad Pečí, ale Martina jsem stále neviděl.

Auto na mne bylo moc rychlé a jablka by se za letu asi špatně česala. :-)

Nedávno jsem psal o nové vlekací cestě a už je hotová. Až bude foukat V až JV, můžeme to zkusit.DačiceChvílemi vylezlo sluníčko.

Letěl jsem obhlídnout Františka, jak mu to jde, ale vybodnul se na mne a raději přistál.A Miloš mu tam asistoval.
Martina stále nevidím, asi to dnes vzdal, a tak letím dál. Borek

Bílkov

Takhle dnes vypadají lesy u nás.A podzim i ten zbytek pěkně vybarvuje.Termika se pěkně projevuje a let díky tomu není vůbec nudný!ŽeletavaDnes jsem se vydal na rozhlednu Mařenku.Díky větru a termice to na mne bylo až dost hravé, takže níže jsem si netroufl.A jak jsem to otočil zpět, letělo to jen 18 km/h, to bude pomalý návrat.LesnáLetěl jsem zpět a až později jsem se dozvěděl, že u Želetavy zrovna startoval druhý František s Petrem G., já je ale neviděl.Nová Říše

KalvárieA pak se zase úplně zatáhlo.

DačiceJsem zpět u startu, ale jelikož sluníčko opět vylézá, letím tedy dál.Staví tu nové rybníčky, jen zatím nevidím přítok.Horní RadíkovDal jsem ještě další rozhlednu – U Jakuba.Otáčím zpět, už jsem pěkně vychladl, dnes jsem měl jen letní rukavičky. A další rybník ve výstavbě.A ještě jeden. No a za kopcem staví další, tam jsem už neletěl.Český RudolecNové parcely, tady se asi bude v zimě blbě vyhrnovat sníh ze silnice.Tihle mne viděli přistávat a tak se na mne přišli podívat, můj více jak dvouhodinový let je ZDE.Měl pořádný foťák a pak mi poslal tyhle pěkné fotky. Dík! Na FB je ZDE a ještě mi napsal -

"Závidím Vám ten pohled z výšky.. bych se ufotil"Prý už s někým letěla v tandemu na Pěčíně a teď to vypadalo, že rovnou poletí sama. :-)A tyhle mi poslal Miloš, k tomu i video ZDE. Taky dík!

Zavolal jsem Martinovi, co a jak bylo, a prý se jen o 10 minut zdržel se startem. Pak letěl do Lidéřovic, kde viděl, že už jsem pryč, pak na Dačice a Telč, dál na Kunžak a zase na Lidéřovice, kde jsem ještě nebyl, ale stejně jsme se neviděli. A prý to letěl asi hodinku a půl. Jen škoda, že to nepřihlašuje, zajímalo by mne, proč jsme se neviděli alespoň při letu na druhou rozhlednu.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/