Jak už jsem v minulém článečku psal - „A chvilku po tom, co jsme přijeli domů, se úplně vyjasnilo. To se ještě musí využít na létání.“ Podíval jsem se na předpovědi a vypadalo to, že s výškou bude vítr dost zesilovat!


Takže nejlépe jet někam níž. Podíval jsem se na satelit a vyhrál to Jindřichův Hradec, ten je minimálně o 100 metrů níž a je tam jasno také!
Hned balím, nakládám a vyrážím.
Než jsem k Hradci dojel, bylo tam úplně zataženo a dost foukalo.
Až při psaní článečku jsem zjistil, že výškově je téměř stejně vysoko jako u nás (475 m).


Takže otáčím a jedu zpět. Takhle to vypadalo před Kunžakem, předtím tu bylo úplně jasno.Zastavil jsem před Valtínovem, že se proletím alespoň tady.K nám jasno, od západu mráčky, ale fouká tak akorát na hraně a jelikož to má s výškou ještě stoupat, vzdávám to a jedu domů. Prostě žádný závislák!Ovšem chvíli po příjezdu domů mi nad barákem proletěl Martin a vypadal v pohodě. Tuhle fotku na FB dala sousedka.Později jsem mu volal a vítr prý nahoře už nezesiloval a jaké to bylo krásné, když si zaletěl i nad mráčky. No čerti by mě vzali!!! Tady mám alespoň pár loňských fotek ze stejné doby, takhle to možná mohlo vypadat i dnes, článeček je ZDE.

Mraky se rychle přihnaly i k nám a zatáhlo se taky. Navíc se pěkně rozfoukalo.A jak mi Martin potvrdil, při přistávání už měl s větrem problémy. Křídlo má rychlejší, já bych už možná couval. Takže asi bylo dobře, že jsem to nakonec vzdal. Jak se říká – „Je lepší sedět na zemi a litovat, že neletím, než letět a litovat, že nejsem na zemi!"

Vlasta
http://www.pgv.cz/