Jak se říká - "Statistika nuda je, má však cenné údaje!" A tak jsem něco z loňských letů ČPP zkusil. Prvně jsem vybral domácí lety, které měly nad 200 bodů.
Ty jsem pak srovnal podle toho, kolik letů bylo v kterém měsíci a kolik bodů to hodilo který měsíc.A pak podle dnů v týdnu. Úterý a neděle nic moc, ve středu vůbec!Takže ještě průměr bodů na jeden let podle měsíců a podle dnů v týdnu.Možná jste si všimli, že první a třetí místo podle bodů bylo letěno z Malého Pěčína, prostě od nás! A celkem z těch 44 letů je jich 10. A tak jsem statistiku udělal i na Pěčín. Jen jsem trochu snížil body, už od 50 výš. Takže tady je to podle měsíců.A opět podle dnů v týdnu.A také průměr bodů na jeden let podle měsíců a podle dnů v týdnu.
Září asi překvapilo všechny, byly tam rekordní lety, které po dva dny měnily pořadí v ČPP i na předních příčkách. Tady jsou lety z pátku 3.9. a ze soboty 4.9. nad 100 bodů.
Když už jsem u té statistiky, tak tady je graf sledovanosti těchto stránek. Jde to hodně dolů! :-(Prostě žádná sláva, ani nevím, čím to je. Že bych se málo snažil? No nic, tak teď alespoň něco z internetu, když už bylo delší dobu neletovo. Hlavně díky větru, s tím mají problémy i letadla, to je vidět třeba ZDE.

Někdy je u země bezvětří, ale s výškou hodně zrychluje. Tohle je od Vinkárka, více ZDE.

A takhle se přistává na Ruzyni, více ZDE.

Ale kdo ví, co nám tady bude zanedlouho létat? Tak třeba tohle ZDE.

Nebo také tohle, více ZDE, ZDE a ZDE.

A co droni? Více ZDE.

Další pěkná videa – virníkem k Mont Blancu je ZDE.

A nepovedený návrat ZDE.

Na Mont Blanc pod hadrem s motorem je ZDE.

A také ZDE.

Ale samozřejmě bezmotorově a s mezipřistáním na vrcholu je to větší úspěch, více ZDE.

Zajímavé je i tohle, prý - „PowerPod je revoluční koncept postroje pro paragliding s velmi kompaktním a lehkým motorem za vašimi zády, který nebrání volnému letu. Každý pilot bude vždy moci vzlétnout z jakékoli mýtiny, vypnout motor a vznést se pod mraky! Konečně existuje způsob, jak se volně létající piloti padákových kluzáků stát absolutně nezávislými v tom, kde se rozhodnou létat!“ Více je ZDE.A co tohle s krosnou nad vodou, více ZDE. Nebo létání v Panama City, video ZDE.Mayer má na FB také pěkná videa. Třeba start z mrakodrapu má ZDE.I se startem na cobru, více ZDE.To bylo hodně vysoko a tohle je zase hodně nízko – více ZDE.Ještě něco pro úsměv ZDE.

Něco z historie ZDE.

Sestřih videí za poslední čtyři roky ZDE.

A letošní lednová stovka v Bassanu ZDE.

V sobotu jsme byli na výletě na Poldovce. Poznáte, koho jsme tam potkali?

A při tom jsme se ve V.Lhotě stavili na obecní zabíjačce. Tam jsem se dal do řeči s jedním zájemcem o PG a druhým, který na podzim dělal kurz na Rané, jen ho musí na jaře dolétat. Tak třeba je časem uvidíme i na Pěčíně a trochu ostřeji, než na této fotce.


Takže co letos, jak polítáme? Vylepšíme si statistiky? Prý se nám vrací mořští orli, tak nám třeba pomohou, více je ZDE. Hlavně moc neblbnout, jako např. ZDE, ať se nikomu nic nestane a všichni si lítání pěkně užijeme.

A na rozloučenou ještě smajlíky z rýže, více ZDE.

Vlasta
http://www.pgv.cz/