Předpovědi na sobotu 12.2.22 vypadaly nadějně, jen měl postupně zesilovat vítr.
A už se měla začít probouzet jarní termika, hlavně u nás!
Ráno ještě mrzlo, ale jak se udělalo pěkně, vyrazil jsem s krosnou na kopec.Na startu foukal SV, kousek nad zemí se rychle stáčel na JV.Peč
Původně jsem plánoval nějaký dálkový přelet po větru, ale manželka mi dala košem, že pro mne nepojede. Takže teď letím proti větru, než mi to zesílí.


A termika už pěkně funguje! Jak jsem potkal stoupáček, hned jsem ho využil a udělal si pár otáček.MutnáOvšem tady jsem potkal už pěkný výtah, z rovného letu jsem se najednou zvedal trojkou!Málem jsem se dostal až do mraku, takže honem pryč! Ale bylo to milé. :-)

Chvaletín a Slavětín

VáclavovTohle trochu nevyhovuje našim předpisům, ale nedalo mi to. :-(

PísečnéBělčovicePanenskáNová výstavba HejniceBáňoviceNové DvoryChlumecDačice

Hostkovice
Lipolec

Lidéřovice

Po více jak hodince jsem zpět, můj let je ZDE. Na záznamu je dokonce stoupák 4m/s!

Pak se zatahovalo a rozfoukávalo, prostě dnes jsem to pěkně trefil. :-)

A doma jsem ještě stihl přímý přenos 14. filmového festivalu, kdo to neviděl, záznam je ZDE.Díky předpovědím lítacího počasí i s termikou se přeci jen už začali scházet padáčkáři nejen na kopcích, ale už i na šňůru třeba na Všechově. Na Pěčín se nikdo nehlásil a tak možná i díky tomu tam vyrazil také Jirka, jeho let je ZDE. A pěkný termický let třeba na Svatoboru je také ZDE.

Ještě dvě zajímavosti - "Rozhovor s vítězi Českého poháru paraglidingu 2021" je ZDE a že dnes je třináctého a východ slunce u nás je 13 minut po sedmé a západ 13 minut po sedmnácté hodině. :-)

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/