Palivo se nám díky válce v poslední době dost prodražilo, první fotka je z Dačic a druhá z Mostu.


 

A video, jak snížit spotřebu paliva alespoň při přesunu na startoviště, mají ZDE.V pondělí 14.3.22 se udělalo na lítání docela pěkně, sice se mi moc nechtělo, ale když jsem se podíval na předpovědi na celý týden a zjistil, že je to dnes jediná možnost, vyrazil jsem. Prostě když příroda volá, tak člověk musí! Ale já tam teda ještě jel autem. :-)Tentokrát pofukovalo tak, že jsem mohl startovat na kříž. Ovšem když se větřík ani nehne, hodilo by se reflexní křídlo, video o rozdílu mezi normálním a reflexním je ZDE.Peč

Dolní Němčice

Kostelní Vydří

Tyhle si ze mne vůbec nic nedělaly, jen mne pozorovaly.Velký Pěčín

Černíč

SlavibořStrachoňoviceRadkov

Telč
A takhle to vypadá ze země, v sobotu jsme tam byli na výletě.


Otáčím to a letím zpět. Ve vzduchu je to pořád pěkně živé a vítr si dělá co chce. :-(DačiceHostkoviceLidéřovicePo hodince jsem zase zpět u auta, můj let je ZDE.

Tenhle mráček se mi moc líbil. :-)

V nedělik nám konečně dorazí jaro, tak snad nám už brzo začne i termické létání. A jelikož je spousta těch, kteří letěli naposledy někdy loni na podzim, tak opatrně! Videa o nepovedených startech, přistáních i nestandartních situacích je dost, jen tak pro připomenutí je jedno třeba ZDE a další ZDE. Je tu i srážka dvou křídel, video ZDE. Jsou tu i pěkné Darwinovy ceny a video ZDE.


Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/