Na pondělí 28.3.22 bylo od 13 hodin vyhlášeno vlekání. Naštěstí jsem v zaměstnání stihl vše dokončit dříve a tak mne vedoucí na létání pustil. S malým zpožděním jsem tam dorazil, ale zatím nikdo moc nespěchal.
Hned vedle nás se zemědělci takhle dobře starali o budoucí úrodu.


Dnes jsme zaškolovali nového vlekaře Tondu (Antonín Kadrnožka), tak uvidíme.


Malý PěčínHříšiceChvíli to vypadalo líp, pak hůř. Mezitím se oba Jirkové vyzvedali.Už to vypadalo na přistání zpět na startu.

Ale pak se přeci jen zadařilo.


A ještě pár fotek při jedné otáčce.


Tady by to mohlo být!A bylo!S Jirkou V., Jirka B. se rozhodl pro pokus o návrat, jeho let je ZDE.Dnes máme trochu smůlu, fouká nám z boku a tlačilo by nás to do MTMA Náměšť. :-(Takže i s tím trochu bojujem, ale i tak je to paráda. :-)

V dáli Moravské Budějovice.Konečně poprvé pod kumulkem, jinak byly jen po okolí.
Moravské Budějovice
Tady nad tou vesnicí se budu za chvíli zachraňovat.I kumulky se nad ní dělají.

Vzadu jsou vidět Dukovany.
Prvně to nevypadalo dobře, takže jsem si říkal, že přistanu u vlakové zastávky, bude tam i autobus. Pak jsem potkal stoupání a pomalu se dařilo. Jenže netrvalo dlouho a přišel pěkný padák!


Asi jsem to měl vzít zpátky proti větru, ale vzal jsem to po větru a stále to jen padalo.Ještě jsem to natáhl za houfem srnek, ovšem uviděly mne brzo a tak je vyfocené nemám. :-(


Můj let je ZDE. A Jirka, který byl kousek ode mne, si krásně letí výš a dál, jeho let je ZDE.


Když jsem přistál u Prokopova, mobil mi nabídl návrat domů přes Znojmo, když jsem přešel ani né kilák do Blanné, návrat mi nabídl přes Jihlavu, přitom jsem kousek od Moravských Budějovic. Popošel jsem až k hlavní silnici na Morávky, byla tam zastávka, jenže odtud mi už nejelo vůbec nic!Zachránil mne Boeing, který se vracel z práce a vyzvedl mne tu.Hodil mne do M.Budějovic a po chvilce mi zastavil nějaký kluk, který mne hodil do Jemnice.
A tam už na mne čekala manželka. Fotky z tohoto návratu nemám, vypadá to, že se mi foťák rozbil. Přitom zrovna dnes jsme to probírali na WhatsAppu a Vaňous mi to předpověděl. Nebo přímo přivolal?

A když jsem si pustil v ČPP „Denní skóre PG“ v Čechách, mezi první desítkou jsme tři z Pěčína!

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/