Začnu trochu ze široka. V neděli 22.5.22 jsem byl přihlášený na vlekání na Pěčíně, ale jelikož se u nás nešlo, chtěl jsem tedy jet na Všechov. I když jsem sbíral rodinné body už minulý týden a teď celou sobotu, stejně mi to nebylo nic platné, manželka mi dala košem. Samotný jsem nechtěl, zdálo se mi složité se při delším odletu vracet pro auto. Ovšem jak jsem pak na LIVE viděl, jak si kdo letí, hodně jsem litoval. Možná jsem v té chvíli vypadal i jako závislák při absťáku! :-) A že to ten den pěkně lítalo po celé republice, je vidět na přihlášených přeletech.
I ze Všechova, tohle uletěl Petr Bílek, jeho let je ZDE.


Pak jsem uvěřil předpovědím, že další neděli se bude počasí opakovat a že si to napravím.


Jenže jak se to blížilo, všechno se měnilo. :-(

A tak jsem si v neděli 29.5. alespoň přivstal a vyrazil s krosnou.


Z vysoké trávy se špatně startuje, hlavně se tam zachytávají šňůry.


Takže jsem vše pořádně připravil a šel do toho. Start v pohodě, už jsem byl ve vzduchu, jenže najednou to se mnou trhlo doprava a než se to srovnalo, padám po zádech k zemi, ani motor jsem nestačil vypnout. Pak se ozvala rána! Jak si tak ležím na zemi, přemýšlím, co se vlastně mohlo stát a na nic nepřicházím. Až jsem se rozepnul a vstal, bylo mi to jasné. Při startu mi vypadla záložka!


A taky jsem si vzpomněl, že když jsem si ji večer přendával ze sedačky PG, špatně mi držel sucháč na klice a nenapravil jsem to. Jak se říká, co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek. A to se mi vymstilo!


Rám krosny naštěstí utlumil ránu o zem, sám to ale nepřežil. Tohle je na více místech. :-(

Nevydržela ani vrtule, jen doufám, že motor jo. A možná i ten zajíc nade mnou kroutil hlavou!?

Já naštěstí dopadl dobře, ovšem někdy to dopadá i hůř. Nedávno jsem viděl na FB jedno video ZDE a další ZDE. A to ještě nejsou ty nejhorší případy!

Andělé strážní asi dnes stáli při mně!

Vlasta
http://www.pgv.cz/