O víkendu jsem na FB narazil na novou zajímavou aplikaci pro evidenci letů na motorovém padáku, kterou tam zveřejnil Jan Laš. Pokud někdo nemá FB, má tam napsáno: 

„Ahoj, když tu teď není moc příspěvků z létání, tak bych ukázal svůj projekt. Už nějakou dobu si po večerech programuju takový “Letový deník pro motorový paragliding”. Nemám s tím žádné velké ambice, dělám to hlavně pro sebe. Baví mě programovat a rád si eviduji, kde všude už jsem létal. A moc mi nevyhovoval XContest (byť na volné létání je super).

A jelikož už se to dostalo do docela použitelné fáze, tak nabízím na vyzkoušení případným zájemcům.

Běží to na adrese https://ppg.oznamujeme.cz/ . Umí to evidovat lety, zobrazovat je nad mapou (i všechny naráz), přidávat k letům popisy a fotky (i do mapy), počítá to spotřebu, eviduje letové hodiny na padáku i motoru, ukazuje celkové počty nalétaných hodin apod… více se dočtete přímo na webu, je tam i manuál.

No a nejlépe, když si to proklikáte … tady je třeba archiv mých letů  https://ppg.oznamujeme.cz/Flights/Pilot/1

Jestli to někoho zaujme, tak budu rád, když to bude používat. Na úvodní stránce je email, kam si napište o pozvánku. A těším se na případné připomínky a náměty.“

Takže jsem neváhal, požádal ho o přístup a hned tam své lety nasypal, takhle to vypadá.


Je to jen fotka, v aplikaci můžu ukázat na kterýkoli let a po rozkliknutí se mi ukáže takhle. Můžu tam přidat i fotky nebo odkaz na video, já tam dal odkaz na článek, více ZDE.


To by se mi líbilo i na volné létání, aby bylo vidět, kde všude jsem letěl a rovnou mi to prozrazovalo také kdy. Psal jsem to Honzovi, ale zatím to nejde, prý možná až časem. Tak uvidíme. I tak DÍK!

Pěkné to má!

Vlasta
http://www.pgv.cz/