Sobota 3.6.23 měla být hodně větrná, i tak to někteří chtěli zkusit. Nakonec asi Boeing přišel na to, že bychom mohli vyrazit na Borotice, že tam by to mohlo být lepší a poletíme si domů. Od nás je to autem tak hodinku a půl cesty, i tak jsme se někteří domluvili a vyrazili. Mne vyzvedával Jirka B..

Ve Znojmě jsme se setkali s dalšími a dál jeli už jen jedním autem.U Borotic už na nás čekali s odvijákem.Nechtěl jsem letět první, neznám to tu a chtěl jsem se prvně podívat na někoho jiného. Ovšem moc se se mnou nevybavovali, jen mi řekli pár důležitých věcí a hodili mne tam.

Odpínací výška okolo 700 m, to je paráda. Díky!Boeing říkal něco o tom, že první stoupák je u vsi, další u vrtule a další před lesíkem. A u Znojma nelítat do chráněné oblasti, bývají tam problémy. U vsi se opravdu zvedám, ale vítr mne bere jiným směrem, takže né na vrtuli, natož domů, ale je to do Rakouska!

Moc mi to nejde, hledám to alespoň nad lomama, tam snad něco bude.Hodonice i Tasovice dohromady, podle mapy to vypadá, že i když bydlí v jedné ulici, každý je odjinud, vidět je to např. ZDE.Stále za mnou nikoho nevidím letět! Co tam dělají, nebo už jsem tak slepej?NačeraticeDalší lomy, na které mne to i táhne, ale za nimi je letiště, tomu se raději musím vyhnout.Znojmo

I když to vypadá, že na letišti je klid.Vypadá to se mnou bledě, ani silnice tu nejsou, ale budou tu vlaky, tak to musím natáhnout co nejblíž k zastávce, ať se můžu vrátit alespoň do Znojma.

Už jsem nic nepotkal, až při přistávání se něco utrhlo a ještě mne to popotáhlo po poli, můj let je ZDE.Konečně si dám přeletové pivíčko, minulý víkend jsem si ho nezasloužil a tak čekalo v pultíku.Zavolal jsem Boeingovi, že se budu nějak vracet do Znojma, ale prý si nemám dělat starosti, že pro mne dojedou, že se jim rozbil odviják a tak nikdo další neletěl. :-(Prvně jsem narazil na bránu do družstva, teď obcházím velké pole, pak byla další brána, prostě dostat se alespoň do civilizace, kde by mne naložili, nebylo tak jednoduché. :-)

Došel jsem k hlavní silnici, chodilo tu hodně lidí se skleničkama s vínem a někteří už nešli ani rovně. Ptal jsem se, co tu mají za slávu, ale že nic, že tohle je normální. Když mne kluci naložili, vyrazili jsme na vínko taky. A bylo tu pěkně veselo, kousek videa je ZDE.Taky si musíme nějaké zakoupit!Ještě jsem mrknul do sklípku.

Jak je vidět z „Vinařské pohotovosti“, pijou tu opravdu pořád. Někdy mají otevřené i sklípky dva! Tady prý mají těch sklepních chodeb 800m a dá se tu domluvit exkurze.Nebudete tomu asi ani věřit, ale Boeing si nechal lahvinku hned otevřít a prý už začíná večírek! :-)Dal mi taky ochutnat, nevím co to měl, ale vybral si dobře! Ve Znojmě jsme se rozdělili a mazali domů.
Chlapi dík, pěkné to bylo, jen škoda, že jste také nepolítali!

Vlasta
http://www.pgv.cz/