Výlet na český sever - díl 2. - Krupka
 
Pátek 07.07.23

Ahoj všichni, v pátek ráno jsme se přesunuli do Krupky na autobus. Lístek jsme si koupili na zastávce  Bohosudov do zastávky Fojtovice, ale řidiči autobusů to tam znají a padáčkářům zastavují v zatáčce hned nad vesnicí Horní Krupka, aby jsme nemuseli tak daleko šlapat pěšky, i tak je to na 20 min. Dnes nás jel plnej autobus. Na startu mají hrubý koberec a křídla po něm tolik nekloužou dolu.Vlevo v dáli je jezero Milada a úplně vpravo pod začínajícím kumulem je Milešovka.Čekání na start, Boeing a David M., bylo pěkné horko.Dole uprostřed je Krupka, vlevo je Přestanov, nad ním Chabařovice a ještě výš jezero Milada, vpravo je rybník Kateřina a nad ním trochu vpravo v.n. Modlany.Letím směr Jílové a Děčín.Vpravo dole je kousek Krupky, vlevo dole je Přestanov, nad ním Chabařovice a vlevo výš Ústí n.L. 
Pohled na sever.Směr Jílové.Uprostřed vesnice Libouchec směr Jílové.Nahoře trochu vpravo je Ústí n. L.Pohled na druhou stranu, sever.Odspodu nahoru se táhne vesnice Libouchec a první zleva se k ní napojuje Kamenec. Uprostřed výš je Jílové a ještě výš je Děčín.Pohled vpravo na jih.Pohled vlevo na sever.Zde otáčím směr na Ústí n. L. a letím k těm mrakům.


Pohled zpět po hřebenu směr Krupka. Dole před námi je Libouchec.


DěčínÚstí n. L.Vlevo skoro uprostřed je Ústí n. L. a vpravo zalesněný hřeben směr Krupka.


Vesnička dole uprostřed se jmenuje Povrly.Ústí n. L.


Vpravo dole je Březno, nad ním v zátočině je Střekov a nad ním Kostivice a Braná.


Uprostřed trochu vpravo jsou Povrly a ještě vpravo je Velké Březno. Uprostřed nad řekou je Malé Březno a dál nahoru Leština.Uprostřed dole je Velké Březno, vlevo za řekou Povrly a nad nimi Malé Březno.


Vlevo dole je Březí a výš skoro uprostřed je Malečov a nad ním ty zalesněné kopce je CHKO České středohoří.


Skoro uprostřed v té zátočině je Střekov a vpravo přes řeku je Ústí n. L.


Úplně vpravo dole je teplárna a elektrárna Trmice, trochu vlevo dole je Koštov, ještě vlevo dole jsou Nové Stadice, nad nimi jsou Stadice a vlevo výš Hliňany. Od jezera Milada směrem nahoru a trochu doprava je Krupka.Ústí n. L.


Pohled směr jiho západ. Vlevo Žernovské jezero, jsou tam ty čtyři ostrůvky. Vpravo od něj jsou Lovosice a vpravo je vrch Lošov.Vpravo od jezera jsou Chabařovice, nad nimi je Chlumec, vlevo pod tím zalesněným hřebenem je Krupka a ještě vlevo je kousek Teplic.Uprostřed jsou Teplice.


Ústí n. L. a pohled směrem nahoru je Jílové a Děčín.


Úplně vlevo jsou Teplice a vpravo od nich je Krupka.


Krupka a nad ní uprostřed zalesněného hřebene je vidět startovačka.Teplice.


Uprostřed lesa je startovačka a trochu vlevo nahoře v lese je Horní Krupka.Dole před náma je Krupka a uprostřed za těmy paneláky je oficiální přistávačka.


Dole je kus Krupky, vlevo výš je Přestanov, trochu vpravo výš jsou Chabařovice a nad nimi Ústí n L.Pohled z přistávačky směrem na hřeben nad Krupkou. Dnešní den bylo supr počasí, spousta pilotů si krásně polétala a mezi nimi jsme byli imy. Naše lety jsou zde - Jirka W., Jirka B., David M., Boeing.


Krásnej den!
                                       

Jirka Beránek
http://www.pgv.cz/