V neděli 9.7.23 jsme se sešli u Hříšice, i když předpovědi na gfs pro nás nebyly nic moc.Zato u Rané předpovídali pořádnou instabilitu! Neměli jsme jet tam? Pár kolegů od nás teď na severu lítalo, třeba se od nich článečku také dočkáme.

Foukalo málo, ale spíš od severu, takže na startu do zad.Kolegové mě do vzduchu chtěli mermomocí poslat jako prvního a co by pro to neudělali!Ještě to nefungovalo, takže malá výška i jen tak tak na návrat.Postupně to zkoušeli další.

Tak schválně, kolik lidí se dokáže schovat za jeden sloup VN? Zatím je to hodně prořídlé! :-)


Lítal nám tu i nějaký větroň, prý jestli to není Ivánek, ale mně bylo jasné, že včera určitě hodně oslavoval své kulatiny a tak to dnes musel vzdát. :-)


Jsou malé výšky, tak kluci provádí kontrolní měření tahu. Bylo dobré!A tohle vypadá na týrání dětí! Nebo že by už příprava na své?

Vzácná to návštěva.
Stříbrňák

Výjimečně mne Tomáš K. vyfotil na startu, dám druhý pokus.Hned na konci dráhy byl stoupák a kus jsem se vyzvedal, ale pak mi vário vypovědělo službu, bestie!Popoletěj sem kousek dál na Dačice a ucítil další stoupák.
Dokud byl silnější, tak se mi to i bez vária dařilo točit. Na telefonu s XCTrack mi to stoupání měřilo, jenže bez brýlí na to už moc nevidím. Nevíte, nedá se tam také pustit pípání?


Tak jsem to zkusil doletět domů. Před tím mne u Hříšice manželka jen vysadila a s autem odjela.Ale už si jen tak vyklesávám a vyklesávám, alespoň na focení je to dobrý.


Něco asi slabšího jsem ještě potkal a zkusil zatočit, ale bez vária mi to nešlo.

Takže po chvíli jsem na zemi, můj let je ZDE. Nakonec to vypadá, že mi došla baterka, moje blbost!

Pěkný teplý den s třicítkama, nahoře by mi bylo určitě líp.Tady jsou dnešní přihlášené lety, někdo to ani nezkusil, a jiní slušně polítali.Tenhle spoj jel do Dačic a dál na Pěčín, ovšem na mé stopování nezastavil, jen zatroubil. :-)Došel jsem do Toužína a tam pro mne přijela manželka. Pak jsem se věnoval Laškování.A kde jsem k němu přišel? Musím se pochlubit, byli jsme s rodinkou na dovolené ve Slovinsku.Termály

A vedle koupálko s tobogánama.Zajeli jsme si i na raft na Soču pod Bovcem - odkaz ZDE.


Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/