Předpovědi počasí nám slibovaly na pátek 14.7.23 slušné podmínky s pěknými dostupy.První se hlásil Stříbrňák a pak já s Boeingem. Ten domluvil vlekání s Vlastou na Rancířov na 13. hodinu. Naštěstí mne z práce uvolnili a tak mne tam Zdenča hodila. Myslím, že jsme měli vyrazit dříve, teď se nám sem už pomalu nasouvala vysoká oblačnost.

Stříbrňák startoval na začátku ze silnice, já si došel na loučku.Nechytil se a přistál u mne.Pak vytáhli mne. Už na vleku to se mnou pěkně cvičilo a odpojil jsem se dřív (po nahlášení vysílačkou).Nahoru to šlo pěkně!DešnáRancířov a Hluboká.

Podle políček se dají krásně poznat hranice s Rakouskem. Když jsme tu kdysi létali a ještě nebyli v Schengenu, přes hranici jsme nesměli přeletět v žádném případě a ještě jsme to museli mít předem nahlášené, že budeme létat v blízkosti hranic. Dneska je to už v pohodě.Před pár dny jsme ve skupině na WhatsAppu měli vzkaz od Michala - „Ahoj pusinky, od středy 12.7. do neděle budeme na chalupě v Kaprunu a budeme tam mít pivko a v sobotu i kýtu na grilu. Tak kdybyste měl někdo chuť, tak dovalte. Vezměte si akorát spacák a karimatku (spaní je možné hromadně na půdě nebo ve vlastním stanu na zahradě) a stavte se.“ A později - „Připomínám, že dnes narážím sud Kamenické 11. A kdo nepřijede ochutnat, tak není pravej šmejd. Platí pravidlo, že kdo dřív přijde, ten dřív žere (naložil jsem utopence, hermelíny a máme dobré klobásy na oheň od kolegy Ivoše).“ No a když jsme vyhlásili létání, připsal - „1. přistávající obdrží speciální cenu.“ a přidal souřadnice, ty jsou ZDE. Takže to byla výzva a já se tím směrem vydal.

Písečné a Nové Sady.Dneska byly pěkné dostupy, XCTrack hlásil blízkost hranice IFR, to bylo poprvé od doby, co to mám.Vlastně takhle vysoko jsem v ČR asi ani nikdy nebyl, kdysi jsem si myslel, že můžeme jen do 2600 m.

Staré HobzíVzadu Dačice.

Staré HobzíMutná, Cizkrajov, Holešice a vzadu Peč a Urbaneč.Opět mi XCTrack hlásil blízkost hranice IFR, šlo by to výš a tak musím mimo mrak.

SlavoniceLidéřovice, Peč, Urbaneč a vzadu Dačice.Tam někde vzadu je můj dnešní cíl.VlastkovecPřede mnou je to zamlíkovaný a žádný kumulky.
Takže to stáčím severněji k mráčkům.
Český RudolecValtínov, dole je vidět místní rozhledna.Ten zelený plácek je můj cíl, ale asi mám malou výšku, musím se ještě vyzvedat.ZvůleKunžakVýšku už mám slušnou, takže letím na cíl.Jenže mám to proti větru a navíc dlouho klesám 5m/s. Už jsem i váhal, jestli mi to vůbec vyjde!Dopadlo to dobře.

U baráku nikoho nevidím, že by nebyli doma? Hlášený jsem, na mobilu vidět taky a na vysílačku Michal nereaguje. Ještě to trochu protáhnu za ves.Tady mne zaujal trojúhelníkový rybník.Bublá to tu pořád, váhám, jestli se mám zvedat a letět dál.
Ale už toho mám dost, otáčím to zpět na Kaproun. A konečně tam i někoho vidím.


Hulákal jsem, ale prý mne stejně neslyšeli. A nikdo mne ani nevyhlížel. Na mobily tu nemají signál, vysílačku si Michal nechal doma a prý ani nevěřil, že to sem někdo doletí.Přistávám hned za vsí, můj let je ZDE.Ani jsem ještě nestačil sbalit a Zdenča i s naším vnukem jsou tu, pozorovali mne na LIVE!Takže dobalím a jedeme Michalovi popřát se čtyřicítkou na dortu.Takhle se nám dnes do toho motala vysoká. I tak pěkně polítali Mikeš ZDE a Stříbrňák ZDE.A tady je graf z Prahy. Na startu jsem váhal, jestli se mám více obléct, ale Boeing řekl, že tam zima bude. Při čekání na vlek v tričku, flanelce a kombinéze bylo hodně teplo, nahoře jsem si ale na Boeinga párkrát vzpomněl, tady je vidět, kolik stupňů tam bylo, blížilo se to k nule.Ještě malé upozornění – od pondělí už bude fungovat letiště u Č.Budějovic, odkaz je ZDE a ZDE.A zajímá vás, jak to bylo na oslavách u Michala? Tak si počkejte na další díl, bude brzo.


Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/