Lítací předpovědi na sobotu 19.8.23 vypadaly nadějně, jen jsem se musel rozhodnout, jestli si pojedu zalítat na Všechov a nebo budu bez lítání na Pěčíně dělat vlekaře. Jak myslíte, že to dopadlo?No jasně že vyhrála druhá varianta, co bych pro tu nezvedenou bandu neudělal?!Zájemců bylo jen pár a vítr všelijaký, na startu dost často do zad.
Volfšice jsme brali z druhé strany, tam to šlo také.
Najednou u nás někdo zastavil a že vlekání se mu moc líbilo. Pokud se nepletu, byl to Zbyněk od Prachatic a prý že je plachtař na pevnejch křídlech, na paraglidu že to zkusil jednou a už vícekrát nechce.Hodně ho zajímalo, jak vlekáme, a tak jsme ho vzali do auta s tím, že nakonec cukne mě.A to že není problém, že na navijáku taky dělá a tahá větroně.Cukli jsme tam Dalibora a jak to Zbyněk viděl, z mého vyvlekání cuknul taky, že si na to netroufne.Doteď se každý na první pokus chytil a odletěl, František ale nic nepotkal a tak šel podruhé s tím, že jestli se nechytne, že mne vyvleká.Samozřejmě se taky chytil a lítal. Ovšem já se domluvil s řidičem a cuknul mne tam bez vlekaře. Start na delší lano s nastaveným plným tahem se nám podařil, nejsem žádný začátečník. :-)V půlce jsem měl pěkný zvedák, ale teď jsem se odepnout nemohl. Potkal jsem to pak až v malé výšce při cestě zpět, naštěstí se dařilo a vyzvedal jsem se.
Taky se vám ty fotky moc nelíbí? No jo, na Vltavě jsem foťák trochu namočil a za opravu chtěli moc, takže teď mám jen takového příručního prcka, který tak nefotí. :-(


Čekal jsem stoupáky trochu výživnější, ale bylo to takové mdlé a špatně čitelné.Pak se mi to nějak rozpadalo a tady byl takový krásný mráček, tak letím za ním.Ovšem místo aby rostl, začal mizet. Nevadí, dole jsou kombajny a někdo s pluhem, tam to zase bude. A nebylo! Jen asi pár bublinek nebo jsem to nenašel. Co teď, letět dál a možná to vyjde, nebo to zkusit zpět a neriskovat problematický návrat po svých?Opět vyhrála druhá varianta. Ještě jsem říkal Termoskovi, ať mne zvedne o kilák a bude to dobrý.Jen do mne trochu drbnul, ale nic moc, tak hledám místo na přistání. Loučky u Velkého Pěčína pěkný, ale všechny zadrátovaný na pastviny, takže vyhrává strniště.

Po více jak hodince přistávám, můj let je ZDE.

Návrat bude náročný, teploty ve stínu kolem třicítky, do toho sluníčko a mne čekají minimálně tři kiláčky.Poslední odpočinek a pak hurá na přespolní běh!Mráčky zase pěkný, to by to letělo!Je to jen taková spojovačka a za celou dobu nejelo jediný vozidlo!Takhle vidím turistické značky poprvé, prostě nikam jinam je dát nemohou, když tu nejsou stromy.Konečně lavička ve stínu, už toho mám dost a jsem i pěkně propocenej.Po více jak ¾ hodince jsem zpět u auta. Kolik váží vaše výbava? Já si to doma po návratu převážil a mělo to 19,5 kg, i když u auta mi to už přišlo na 40 kg! :-)
A jak si polítali ostatní? František má druhý více jak půlhodinový let ZDE, Dalibor třičtvrtěhodinový let ZDE, Jirka V. hodinku ZDE, Jirka B. FAI 39 km ZDE a Stříbrňák za více jak 6 hodin FAI 110 km ZDE.

A večer jsme se jeli podívat do Slavonic na Míru, který nás přivítal na jejich novém mlýně.

Mají na obrázku i leteckou fotku!Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/