Už ve středu 6. září 23 jsem na WhatsApp napsal - „Jak by jste viděli So a Ne Bischling?“. Moc zájemců nebylo, nakonec tam v pátek ráno vyrazili Jirka V. s Petrem Š. a já s Vaňousem a jeho přítulkyní až v sobotu ráno 9.9.23.

Jen tak pro zajímavost, dálniční jsme si koupili ZDE, jinde to stojí také i dvojnásobek! A dá se tu zaplatit i Brenner, takže se pak nemusí čekat u bran, ale projede se okolo.Po desáté hodině jsme pod lanovkou. Roman Alče slíbil tandemové létání.

Na kopci nás přivítal Jirka a Petr si prý koupil permanentku na celý den, takže si zatím dělá sletíky.Nad kopcem jich lítá dost, ale na přelety to není, takže vyčkáváme.

Dorazil Petr a jde do toho zase. Lanovka na jeden výjezd stojí 19 €, celodenní 37 €.Vaňous a Alčou to jdou zkusit také, to krásné křídlo mají vypůjčené od Boeinga.
Trochu jsem jim pomáhal a pak fotil, teď už jdu do toho i já.Hned jsem nalítl stoupák a pěkně se zvedal. Zato mobil se mohl zbláznit, protože jsem to točil nad lanovkou a on pořád hlásil nebezpečí lana. Na internetu bylo nedávno video, kde jeden na lanu přistál a vezl se nahoru, koukni ZDE.Pohledy dokola.

Pak jsem se vydal ke skalám, tam je to naše létání nádherné, i když asi s větším respektem.Tady to bylo takové hravější, měl foukat slabý sever a my měli jižní termiku, tak možná proto.Fotek mám spousty, tady jich mám jen pár, ale zase asi ty nejhezčí.

Letím za Petrem, opět vyhnil a dal další start, teď se drží.Skal už mám dost, letím zpět a natahuju to k dálnici.Později Alče říkám - „Vidíš ten tunel? Ukážu ti ho na fotkách z letu.“ Roman mi nevěřil a je to tu!
Zase letím zpět nad start.A opět se pěkně zvedám.

Už mi to stačilo a tak letím na přistání. Nebo to natáhnu až k hradu a tam případně přistanu?Raději ne, ve vysílačce se nikdo nehlásí, třeba pro ně někam budu muset jet.Takže po více jak dvou hodinkách přistávám na oficiální přistávačce, můj let je ZDE.

A hele, Jirka i Petr jsou tady taky.No a Vaňous také, jen si po přistání všichni vypnuli vysílačky, co jim je po jiných, že?!A kde že je Alča? U potoka hlídá alkohol, který se tu pěkně chladí. Neupíjí náhodou?Prý se v nějaké tůňce chladila také, dokonce celá nahá, ale fotky mi Vaňous zatím neposlal! :-(Přesouváme se do kempu. Ten minulý je prý zrušený, ten včerejší, kde přespali Jirka s Petrem, už nechtějí zažít, že byl u vlakového nádrží. Zato ten dnešní je parádní, odkaz je ZDE.To dnešní létání se musí zapít. Petr má svůj nejdelší let ZDE a Jirka ho asi nepřihlásil.


 

A Vaňousci tam prý byli jen ¾ hodinky, i tak to bylo záživné.
Potkal jsem tu i nějaké kluky z Brna, že sem jezdí na ferraty, a tak jsem s nima pokecal, že jsem nějaké zkoušel u Hluboké n. V., asi si mysleli ……. Ale naše létání ocenili. :-)

Jídlo, pití a povídání zážitků se samozřejmě protáhlo až do noci.Po dnešku jsme zatím nepřekonali letošní nejdelší FAI 350,53 km od Baptiste Lambert z 20.8.2023, tak uvidíme zítra.

Pokračování příště.


Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/