Po včerejším krásném letovém dni, jak jsem psal ZDE, jsme v neděli ráno 10.9.23 v kempu.V 11 hodin odjíždíme na lanovku, není kam spěchat.Máme čas, dáme kávičku.A nejen ji!Už jsme se chtěli jít připravovat, když nám tu najednou proletěl vrtulník.Takže se honem jdeme podívat, co se kde stalo.Asi se někomu nepovedl start a skončil pod ním ve stromech.
A těch čumilů nás tam bylo dost!Vytáhli ho nahoru, vypadal dobře, ale i tak si ho pak odvezli.A těch mladejch holek, co tu lítá?! Ovšem starších tu už moc vidět není.Odletěli sice jen po necelé ¾ hodince, ale zájemců o letění na PG bylo najednou moc.Tady je už zase Vaňous s Alčou na tandemu.

Dnes startuju asi o hodinku déle než včera a i pěkné zachycení trvalo déle.
Opět mobil řval při točení nad lanovkou.
Po chvíli zase letím k těm krásným skalám.

Za nedlouho přiletěl i Petr.

A pak jsem narazil i na tandem s Vaňousovýma, takže se je honem snažím nafotit.

Pak se vracím zpět k nasvíceným skalám, zato Petr s partičkou letí rovnou přes údolí.

Já se tu mořím, ale nezvedám se. Zato Petr s partičkou vypadá, že se pěkně drží.
Ještě to zkouším nad zalesněnými kopci, ale už je asi moc pokročilá doba.


Roman chtěl, ať přistanu u nich, ale namotali se mi tam další přistávající a tak jsem to zbaběle vzdal, můj let je ZDE.Ovšem Alča byla z dnešního pěkného létání úplně nadšená! A v autě si pouštěla TOHLE.Rozlučka.Ještě kameny domů.

A ještě jsme se zastavili na večeři.V nabídce měli jídlo pro dva, tak jsme mladé servírce vysvětlovali, jestli by nám to mohli udělat pro tři.Ale jo, není problém, jenže my neuměli německy ani anglicky, takže nám nakonec jídlo pro 2 dali 3x!I tak jsme to dali téměř celé, zbylo jen kousek pečiva.Odjezd domů.V Peči jsme byli těsně po jedenácté.Už před odjezdem jsem se díval na předpovědi na Bischling.

Většina prý jela k Marmošce, podle téhle předpovědi to ale bylo zbytečné.Jenže potom podle přihlášených přeletů a zveřejněných fotek to tam bylo super! Podívat se můžete třeba ZDE a nebo od Tomáše ZDE a ZDE. Později Míra na WhatsAppu napsal - „Marmoška příští rok na začátku září s tlakovou výší nad Ukrajinou nebude mít chybu.“ No to jsem tedy zvědavý a takhle to bylo s tlakovou výší letos.

No a další týden to na Bischlingu chodilo asi lépe, supr let je vidět ZDE a ZDE.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/