Začínám tomu věřit, že mám vliv na počasí. Ať jsem, kde jsem, je tam většinou neletovo. Vezmu to trošku ze široka.

Takovouhle pověst jsem měl už v roce 2008 - ZDE. A tohle jsem dostal na doletné v roce 2008.
Předminulý víkend jsme zase byli pod Zlatníkem, mělo tam hodně foukat, ovšem předpověď počasí byla špatná i u nás.Jsme na zahradě a najednou mě sousedi upozorňují, že na vršku je nějaký padáčkář zavětvenej. Že by kvůli tomu zesilujícímu větru? Půjčuju si dalekohled a zjišťuju, že tam jenom startuje.

 

Pak už letěl jen rovně proti větru a přistál hned pod kopcem. S Jiříkem jsme předem nacvičovali létání a i když bylo pěkné počasí, na kopec jsme díky větru ani nešli. Zato u nás na jihu se najednou z ničeho nic udělalo letovo (protože jsem odjel?) a honem se svolávali. Moc se jich nesešlo, nikdo s tím nepočítal. Jejich lety jsou ZDE.Později vidím toho samého padáčkáře letět znovu, tentokrát už z té správné startovačky.Honem do auta a zjistit, kdo to je. Takže je to Honza z Chomutova, loni si udělal papíry a je tu poprvé. Startovačku taky hledal.No a nelenil a vyběhnul to i potřetí (hrdina). Pak letěli dva. Prý tam potkal nějakého Němce. Jen nevím, jestli pak nezmokli.Druhý den zase foukalo, na Zlatník jsme si udělali alespoň procházku.Tady včera startoval Honza, podruhé už startovačku našel.Pak jsme se ještě v Mostě podívali na chudáky, kteří se do baráků stěhují dříve, než je někdo dostaví. JAle abych se vrátil k tomu počasí. Jak už psal Boeing, od té doby, co jsem zveřejnil plán na výlety někam na jih buď o Velikonocích, nebo na prodloužený minulý víkend či ten nadcházející, počasí je tam stále nejisté. A pak napsal - Tím, že jsi zrušil výlet, tak jsi dal šanci ostatním ve Slovinsku trochu polétat.
Nevyšlo nám ani sobotní svahování, no a nevyšlo nám to ani dnes.
LTuhle fotku jsem bohužel o kousek netrefil, ale jak vidíte, byli jsme stále pod Honzovým dozorem, takže bylo málo času!
Čekali jsme na zlepšení počasí, foukalo hodně a navíc z boku. Přihlášených bylo 20 letců, to nevím jak by se zvládalo?Macík se přihlásil na létání taky a napsal - Pěčín - Jistota směru větru na start. - a pak raději ani nepřijel. Já chtěl na Rancířov, tam by to asi bylo přímo do směru, ale to neprošlo.Boeing to zkusil první.A než jsme od Pavla stačili ochutnat sušené maso z Afriky, byl zpátky. A rychle to balil, nelíbilo se mu to.Zkusil jsem to taky. Na vleku mi klaplo trochu větší ouško, to se normálně nestává, let potom taky nic moc. Pak už nikdo nechtěl.
Jen jsme větrali křidýlka při nácviku startů a vodění.Rumbi nám ani nepředstavil svou novou přítulkyni Janičku, kterou tam přivezl její otec.A zase ji rychle odvezl! LMy se přesunuli na Nové Dvory. Zase špatně! Vítr se měnil a většinou foukal z boku.Někteří zase trénovali a jiní čekali, jak to dopadne s Honzou, který chtěl zkusit letět.Docela to s ním šilo, ale po odpojení se chytal a mizel.Nikomu dalšímu se do toho zase nechtělo. Takže nácvik.

Pak mne poslali domů, aby si prý mohli ještě zalítat. Začaly naskakovat kumulky a když jsem volal Láďovi, jak to dopadlo, tak prý se zase přesunuli na Pěčín a někteří si i na ten boční vítr zalítali. Boeing to dokonce dotáhnul až k Jihlavě - jeho let je ZDE. A ta výška!!!.


Tady jsou všechny přihlášené přelety z tohoto dne a tady jen ty v Čechách.
No a neměli jsme přeci jen vyrazit na ten výlet? Tady jsou přelety z jihu.

Pěkné setkání to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/