Všechno bylo jinak!

Jak jsem v minulém dílu psal, na neděli 17.2.19 se létání nikomu nehodilo, jen Martin by vyrazil později odpoledne. Takže jsem se v garáži pustil do výroby fóliáků a jen co si to všechno rozložím, volá mi Zbyněk, že už je s Františkem u Budíškovic na startu a jestli nevyrazím taky. Jasně že jo, ale nepůjde to tak rychle! Zbyněk navrhuje, že poletí k nám a jak odstartuju, že poletí za mnou, ať je někam zavedu. Takže paráda, ještě změnu volám Martinovi. Může až za hodinku, tak navrhuju, že my zatím poletíme na Landštejn a pak přes Slavonice k němu, to akorát vyjde. Mrskám a po chvilce jsem na startu u Lidéřovic, jenže zatím nikde nikdo, ani v dáli.
Připravím se na start, zapínám nachystanou vlečnou kamerku a ona hlásí, že nemá kartu. No jo, po včerejšku zůstala v PC, takže ji balím a házím do auta. Rychle startuju, křídlo mám nad hlavou, utíkám a něco je špatně, zjišťuju, že nedržím levou řidičku. Normálně si ji dávám na ruku prvně a až teprve pak na to plynovou rukojeť, teď ji tedy při běhu rychle chytám, naštěstí se mi to podaří a zvedám se.

 

Stále nikde nikdo a tak jim letím naproti.Dačice


BorekStále nejsou vidět, zvedám se tedy přes lesy a letím dál.
Budíškovice, tady měli někde startovat a letět za mnou. Nikde je nevidím, že bychom se minuli?Takže to vzdávám a letím dál, třeba se ke mně někde přidají.

Třebětice
JemniceOtáčím to za Martinem, ten jestli odstartuje dřív, tak nám poletí naproti a uletí mi, já letím obráceně. Pálovice.LovčoviceChvalkoviceNové SadyPísečné
Zbyněk s Františkem stále nikde, s nima už to vzdávám.VáclavovJe to dobrý, Martin se teprve připravuje. Volám, že poletím na Landštejn a on souhlasí, má to přeci jen rychlejší.ChvaletínUž se zase blížím do našich studenějších částí.Slavonice

Otáčím se a Martin nikde. Co se děje? Možná mu nevyšel start a dorazí později, já zatím letím dál. Musím se zvednout a proti mě zesiluje vítr, takže je to náročnější na palivo.

 

KadolecStaré Město pod LandštejnemPodlesíJe to dnes inverzní a nad ní jsou v dáli vidět hory. A tady je vodní nádrž Landštejn, tuhle vodu doma pijem.Pomezí a Landštej se svojí zříceninou hraduHrad LandštejnNevím, kolik mi ještě zbývá paliva, takže honem domů. Musím přeletět tyhle lesy, snad mi to vyjde.Tady někde bych nerad přistával!MatějovecRadíkov a vzadu Horní RadíkovČeský Rudolec 

Palivo mi nedošlo a na start to už případně i doplachtím.Lidéřovice

Po dvou hodinkách jsem zpět, můj let je ZDE. A Marin stále nikde, takže kdo ví?Martin se objevil až za delší dobu, prý se mu díky měnícímu větru nedařily starty. No a Zbyněk mi později řekl, že František nechtěl letět za mnou (mně to už ale nezavolali) a tak si polítali u nich po okolí. A mě nad Budíškovicema viděli, jenže už byli na zemi. Zrovna včera na stratu jsem se kluků ptal, jestli se dopoledne nedívali na „Letecké nehody“, že si pilot omylem vypnul jediný funkční motor, tak ať se jim to taky nestane. No a dnes se to prý Františkovi povedlo, takže přistál neplánovaně dřív.

 

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/